Фосфалюгель. Інструкція, аналоги

 

Фосфалюгель відноситься до групи антацидів. Як антацидний препарат, Фосфалюгель зв’язує соляну кислоту в шлунку і знижує кислотність шлункового соку при гастритах, виразковій хворобі, рефлюкс-езофагіті і т.д. Крім того, Фосфалюгель володіє унікальними властивостями обволікати слизову оболонку шлунка, захищаючи її від агресивного впливу травного соку. Завдяки антацидним і захисним властивостям, Фосфалюгель також застосовується при розладах травлення (диспепсії) і різних харчових отруєннях.


Форма випуску

Гель для прийому всередину

Склад

1 пакетик містить:

Активна речовина: алюмінію фосфат;
Допоміжні речовини: сорбітол; агар-агар; пектин; кальцію сульфат; калію сорбат; апельсиновий ароматизатор; вода очищена.

Упаковка

20 і 26 пакетиків по 16 і 20 гр


 

Фосфалюгель, показання до застосування

 

 

Для дорослих:

 • виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки;
 • гастрит з нормальною або підвищеною секреторною функцією;
 • діафрагмальна грижа;
 • рефлюкс-езофагіт;
 • синдром невиразкової диспепсії;
 • функціональна діарея;
 • шлункові і кишкові розлади, викликані інтоксикацією, прийомом лікарських препаратів, подразнюючих речовин (кислоти, луги), алкоголю.

Для дітей:

 • езофагіт;
 • гастроезофагеальний рефлюкс;
 • гастрит;
 • виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки.

 

Протипоказання

Фосфалюгель має абсолютні та відносні протипоказання до застосування. При наявності абсолютних протипоказань препарат приймати заборонено. При наявності відносних протипоказань Фосфалюгель застосовувати можна, але з дотриманням обережності і з ретельним контролем стану людини.
Так, абсолютними протипоказаннями до застосування Фосфалюгеля є наявність наступних станів:

Відносними протипоказаннями до застосування Фосфалюгеля є такі стани:

 • вагітність;
 • годування груддю;
 • цироз печінки;
 • порушення функції нирок середнього і легкого ступеня тяжкості;
 • виражена серцева недостатність;
 • похилий вік (старше 65 років).

 

Побічна дія

Запори (в основному у пацієнтів похилого віку і лежачих хворих).

Фосфалюгель – інструкція із застосування

 

 

Фосфалюгель приймають всередину. Гель можна приймати в чистому вигляді або розчиняти в невеликій кількості чистої питної негазованої води. Перед вживанням необхідно пальцями добре розім’яти закритий пакетик, щоб його вміст перемішався і набув вигляду однорідного гелю. Потім у пакетика за допомогою ножиць зрізають куточок в тому місці, де це позначено спеціальною пунктирною лінією. Весь гель з пакетика видавлюють в ложку або чашку.

Дорослим і дітям старше 6 років – по 1-2 пак. 2-3 рази на добу; при гастроезофагеальному рефлюксі, діафрагмальній грижі – відразу після їжі і на ніч; при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки – через 1-2 години після їжі і негайно при виникненні болів; при гастриті і диспепсії – до їжі; при функціональних захворюваннях товстої кишки – вранці натщесерце і на ніч. Прийом препарату повторюють, якщо болі виникають в проміжках між прийомами.

Дітям: до 6 місяців – по 4 г (1/4 пак. або 1 ч.ложка) після кожного з 6 годувань; після 6 міс – по 8 г (по 1/2 пак. або 2 ч.ложки) після кожного з 4 годувань.

При прийнятті всередину різних речовин, що володіють дратівливою дією (кислоти, луги, алкоголь і т.д.), необхідно починати застосування Фосфалюгеля, як можна раніше після їх потрапляння в організм. При цьому гель приймають з максимально можливою частотою (найкраще через кожну годину). В даному випадку гель не можна розчиняти в воді, його слід приймати в чистому вигляді. Крім того, Фосфалюгель в цьому випадку слід приймати великими дозами – по 15 – 25 г за один раз.

На тлі використання Фосфалюгеля необхідно збільшити кількість води в денному раціоні для профілактики розвитку запорів.

Фосфалюгель не впливає на швидкість реакції та увагу. Тому люди, що працюють в умовах постійної напруги уваги, можуть приймати препарат вільно.

 

Запобіжні заходи

Не слід довго приймати препарат без призначення лікаря. З обережністю застосовують при наявності захворювань нирок, цирозу печінки, вираженої серцевої недостатності. У літніх пацієнтів і хворих з порушенням функції нирок при застосуванні Фосфалюгеля в рекомендованих дозах можливе збільшення концентрації алюмінію в сироватці крові.

Антибіотики тетрациклінової групи, препарати заліза, серцеві глікозиди слід приймати не раніше ніж через 2 години після прийому Фосфалюгеля.

Можливе застосування препарату в терапевтичних дозах у періоди вагітності і лактації за показаннями.

 

Особливі вказівки

При запорах, що можуть виникати при прийомі Фосфалюгеля, рекомендується збільшувати кількість споживаної води.

Препарат може застосовуватися хворими, що страждають на цукровий діабет; профілактично для зменшення абсорбції радіоактивних елементів.

Застосування Фосфалюгеля не відбивається на результатах рентгенологічного дослідження.

При застосуванні Фосфалюгеля одночасно з іншими лікарськими препаратами слід проконсультуватися з лікарем, оскільки Фосфалюгель знижує ефективність дії деяких препаратів.

 

Фосфалюгель, застосування при вагітності

У вагітних жінок часто буває печія, запори, проноси, блювання, нудота, відрижка і метеоризм, які пов’язані з особливостями функціонування організму. Дані симптоми можуть турбувати жінок протягом всієї вагітності, стаючи причиною втрати апетиту, пригніченості, поганого настрою, депресії і т.д. Для терапії даних симптомів вагітні жінки можуть приймати Фосфалюгель. Препарат можна приймати протягом всієї вагітності, оскільки він не вимиває кальцій і не впливає на обмін інших мінералів і вітамінів.

Зазвичай Фосфалюгель вагітним призначається епізодично, при появі неприємного симптому порушення травлення необхідно прийняти препарат. При цьому максимальна разова доза становить 2 пакетика по 20 г (40 г), а максимальна добова – не більше 100 г (5 пакетиків по 20 г). Не слід приймати одразу велику дозу Фосфалюгеля, намагаючись усунути неприємні симптоми. Починати необхідно з прийому одного пакетика. Потім почекати 10 – 15 хвилин, щоб дія препарату розвинулася. Якщо по закінченні 20 хвилин після прийому одного пакетика Фосфалюгеля неприємні симптоми не почали вщухати, то необхідно прийняти ще один пакетик з ліками. Якщо і після прийому двох пакетиків Фосфалюгеля симптоми не пройдуть, необхідно звернутися до лікаря.

Фосфалюгель також призначається вагітним жінкам для усунення токсикозу. З цією метою необхідно приймати по 1 пакетику (16 г) 3 – 4 рази на день, перед їжею. Причому перший пакетик можна приймати натщесерце, відразу після пробудження. При необхідності можна приймати по 1 пакетику Фосфалюгеля (16 г) відразу після появи неприємних симптомів токсикозу, не чекаючи наступного запланованого прийому препарату.

 

Фосфалюгель для дітей

 

 

Діти досить часто страждають функціональними розладами травлення, наприклад поносом, газоутворенням, печією, відрижкою, відчуттям важкості в животі, спастичними болями в кишечнику і т.д. Також часто батькам доводиться стикатися з різноманітними харчовими отруєннями у дітей. На жаль, нерегулярне і неправильне харчування призводить до формування гастритів вже в дитинстві. Фосфалюгель є препаратом, який ефективно усуває всі вищевказані симптоми у дітей.

Фосфалюгель дозволяється застосовувати дітям з народження, оскільки препарат абсолютно нешкідливий. Дозування ж залежить від віку. Рекомендується застосовувати Фосфалюгель в пакетиках по 16 гр.
Діти до півроку повинні приймати по 4 г Фосфалюгеля (1/4 пакетика або 1 чайна ложка) 6 разів на добу – після кожного годування.
Діти з 6 місяців до 6 років приймають по 8 г Фосфалюгеля (половина пакетика або 2 чайні ложки) по 2 – 4 рази на добу, перед їдою. Дозування можна збільшити до одного цілого пакетика на один прийом.
Діти з 6 до 12 років приймають Фосфалюгель по 16 г (1 пакетик) по 3 рази на день.
Діти старше 12 років приймають Фосфалюгель по 32 г (2 пакетика) по 3 рази на день.

Максимально допустима добова доза Фосфалюгеля для дітей до 6 місяців становить 2 пакетика, для дітей 6 місяців – 6 років – 4 пакетики, для дітей 6 – 12 років – 5 пакетиків і для дітей старше 12 років – 6 пакетиків.

Препарат можна приймати епізодично, тобто при появі симптомів розладу травлення. Тривалість курсу терапії залежить від швидкості одужання. Фосфалюгель необхідно давати дитині до тих пір, поки травлення не нормалізується. Якщо ж стан дитини нормалізувався після прийому однієї дози, то слід для профілактики пропити всю кількість препарату, призначену на одну добу. На наступний день можна не давати дитині Фосфалюгель.

 

Фосфалюгель при гастриті

При загостренні гастриту або при появі неприємних симптомів, які супроводжують дане захворювання, необхідно приймати Фосфалюгель за півгодини до їди по 1 пакетику (20 г), 3 рази на день. Якщо людина їсть 4 рази на день, то Фосфалюгель приймають по 1 пакетику (16 г) 4 рази на добу. Найкраще приймати Фосфалюгель протягом дня з інтервалом в 3 години. Лікування продовжують до нормалізації стану. В середньому курс терапії триває від 4 до 14 днів.

 

Фосфалюгель при отруєнні

При гострому отруєнні необхідно якомога швидше випити 2 – 3 пакетика Фосфалюгеля за раз. Потім необхідно спостерігати за станом. При погіршенні самопочуття і ознаках появи симптомів отруєння знову необхідно прийняти ще 1 – 2 пакетики. Зазвичай отруєння вдається вилікувати дворазовим прийомом препарату у великій дозі (по 1 – 3 пакетика) протягом доби. На наступний день, як правило, стан людини нормалізується. Якщо ж і на наступний день є залишкові явища отруєння, то слід прийняти ще 1 – 2 пакетики Фосфалюгеля. В принципі виробники рекомендують для лікування отруєнь приймати препарат 3 доби. Причому в першу добу по 2 пакетика через кожні 3 години, на другу добу – по 1 пакетику через кожні 3 години, на третю добу – по 1 пакетику два рази за день.

 

Фосфалюгель при панкреатиті

Фосфалюгель призначають при панкреатиті з метою зменшити секреторну активність шлунка і знизити кислотність шлункового соку. Це пов’язано з тим, що соляна кислота шлункового соку досить агресивна, і при панкреатиті саме вона дратує підшлункову залозу і викликає розвиток больового синдрому. Саме тому придушення вироблення соляної кислоти і використовується для усунення больового синдрому при панкреатиті і для прискорення одужання. При загостренні панкреатиту Фосфалюгель слід приймати по 1 – 2 пакетики (16 г) 4 – 5 разів на добу, перед їдою. Тривалість курсу лікування становить 15 днів. При хронічному панкреатиті можна приймати по 1 пакетику (20) разом з ферментами (Панкреатин, Пензітал, Креон і т.д.) після вживання жирної і важкої їжі.

 

Фосфалюгель і алкоголь

Фосфалюгель усуває подразнюючу дію алкоголю на слизову оболонку органів шлунково-кишкового тракту. Також він швидко нормалізує стан людини при отруєннях алкогольними напоями. При печії, болю в шлунку і інших неприємних симптомах, пов’язаних з прийомом алкоголю, Фосфалюгель слід приймати у великих дозах по 2 – 3 пакетика через кожні 2 – 3 години, до закінчення поточної доби. На наступний день застосування препарату не потрібне. Однак необхідно вранці спорожнити кишечник, якщо немає змоги зробити це природним шляхом, то слід поставити клізму. При отруєнні алкоголем або при похмільному синдромі препарат необхідно прийняти в кількості 3 пакетика за один раз. Після 3 – 4 годин слід спорожнити кишечник і прийняти ще 1 пакетик Фосфалюгеля.

 

Аналоги Фосфалюгель

 

 

До аналогів Фосфалюгеля відносяться лікарські препарати, що володіють подібною терапевтичною дією, але містять інші активні речовини. Так, аналогами Фосфалюгель є такі препарати:

Аджіфлюкс; Алмагель; Алмол; Алтацид; Альгельдрат і магнію гідроокис; Алюмаг; Анацід; Гастал; Гастрацід; Гестід; Гевіскон; Гевіскон форте; Гідроокис алюмінію і магнію; Інала; Коалгель; Маалокс; Маалукол; Мейлакс; Палмагель; Проланта; Ренні;

11.10.2017
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(5 оцінок, в середньому: 5 з 5)