Мілдронат

Мілдронат – це популярний засіб широкого спектра застосування загальнозміцнюючої дії. Він покращує процеси метаболізму всередині тканин, і може бути використаний для лікування різних типів захворювань, при яких спостерігається недостатнє постачання клітин поживними речовинами і накопичення в них шкідливих продуктів розпаду.

 

Показання до застосування Мілдронат

У комплексній терапії ішемічної хвороби серця (стенокардія, інфаркт міокарда), хронічна серцева недостатність і дисгормональна кардіоміопатія, а також в комплексній терапії гострих і хронічних порушень кровопостачання мозку (мозкові інсульти і цереброваскулярна недостатність).

Гемофтальм і крововиливи в сітківку різної етіології, тромбоз центральної вени сітківки та її гілок, ретинопатії різної етіології (діабетична, гіпертонічна).

Знижена працездатність, фізичне перенапруження, в тому числі у спортсменів.

Синдром абстиненції при хронічному алкоголізмі (у комбінації зі специфічною терапією алкоголізму).

Препарат використовується для профілактики погіршень стану хворих, а не для терапії захворювань, що знаходяться в гострій стадії. Препарат при патологіях міокарда уповільнює прогресування захворювання і переходу його в важку форму, при серцевій недостатності – підвищує опірність органу до несприятливих зовнішніх факторів.

Також Мілдронат ефективний тоді, коли людині необхідно відновити сили після активних фізичних навантажень, або збільшити стійкість до них. Спортсменам рекомендується використовувати препарат для відновлення сил між тренуваннями. Крім того, Мілдронат відновлює кровопостачання сітківки ока і зменшує ступінь ретинопатії, при порушенні мозкового кровообігу покращує стан хворого. Застосовується Мілдронат і при терапії алкоголізму, зокрема, як засіб, що зменшує негативні симптоми ураження нервової системи при абстинентному синдромі.

 

Протипоказання

 • Підвищена чутливість
 • Підвищення внутрішньочерепного тиску (при порушенні венозного відтоку, внутрішньочерепних пухлинах)
 • Вагітність, період лактації

 

Інструкція по застосуванню Мілдронат

Дозування і тривалість курсу лікування Мілдронат повинен призначити лікар. Вона залежить від стану пацієнта і виду захворювання. Звичайним дозуванням, що застосовується в більшості випадків є дві капсули по 250 мг два рази на день. Препарат зазвичай використовується в тривалих курсах лікування тривалістю в кілька тижнів або місяців.

При терапії серцевої недостатності і серцево-судинних захворювань слід приймати Мілдронат в капсулах у добовій дозі 0,5-1 г Рекомендована тривалість прийому 1-1,5 місяці.

При кардіалгії, обумовленої дисгормональною кардіоміопатією, препарат приймається раз на добу по 500 мг. При гострих формах серцево-судинних захворювань лікарський препарат може використовуватися внутрішньовенно. Дозування 500 мг 2 рази на добу. Курс лікування – 1-1,5 місяці.

При ретинопатіях і порушеннях кровообігу сітківки препарат вводять парабульбарно (в очне яблуко). Для цього використовується 0,5 мл розчин з концентрацією в 100 мг / мл. Курс лікування – 10 днів.

При гострому порушенні мозкового кровообігу препарат призначають внутрішньовенно. Доза – 500 мг раз на добу, тривалість проведення ін’єкцій Мілдронат – 10 днів. Після цього переходять на прийом препарату в капсулах по 0,5-1 г. Загальна тривалість курсу лікування в даному випадку також становить 1-1,5 місяці.

При терапії хронічної форми гострого мозкового кровообігу Мілдронат призначають по 0,5-1 г в день протягом 1-1,5 місяця. Курси можуть повторюватися 2-3 рази на рік.

Для відновлення сил при розумових і фізичних навантаженнях препарат приймається по 250 мг 4 рази на день протягом 2 тижнів. Можна в даному випадку застосовувати і ін’єкції Мілдронату – 500 мг раз на добу протягом 2 тижнів.

При терапії хронічного алкоголізму препарат використовується в дозуванні 500 мг і приймається 4 рази на добу. Тривалість курсу лікування становить 1-1,5 тижні. При внутрішньовенному введенні препарату в даному випадку робиться два уколи на добу по 500 мг протягом 1-1,5 тижнів.

При внутрішньовенному введенні не слід змішувати препарат з іншими лікарськими засобами. Внутрішньом’язове введення препарату не передбачено інструкцією. Це пов’язано з тим, що при введенні в м’язи можливі місцеві хворобливі відчуття і алергічні реакції.

Прийом препарату рекомендується здійснювати в першій половині дня, щоб уникнути побічної реакції збудження нервової системи.

Максимально допустима добова доза для препарату в капсулах, згідно з інструкцією – 2 г.

 

 

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Підсилює дію деяких гіпотензивних препаратів, серцевих глікозидів.

Можна поєднувати з антиангінальними засобами, антикоагулянтами, антиагрегантами, антиаритмічними засобами, діуретиками, бронхолітиками.

З огляду на можливий розвиток помірної тахікардії та артеріальної гіпотензії, слід дотримуватися обережності при комбінації з нітрогліцерином, ніфедипіном, альфа-адреноблокаторами, гіпотензивними засобами і периферичними вазодилататорами.

 

Побічна дія Мілдронат

Препарат зазвичай добре переноситься пацієнтами. Проте, побічні явища при прийомі Мілдронату можуть зустрічатися, і до цього потрібно бути готовим. До основних побічних явищ відносяться:

 • порушення роботи шлунково-кишкового тракту (нудота, диспепсія, важкість у животі);
 • головні болі;
 • скачки артеріального тиску;
 • тахікардія;
 • психомоторне збудження;
 • набряки;
 • алергічні реакції.

Препарат не впливає на швидкість реакції, тому допустимо його одночасне застосування і водіння автотранспортних засобів.

 

01.03.2018
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(4 оцінки, в середньому: 5 з 5)