Гепабене

Гепабене – комбінований рослинний препарат, який використовують як жовчогінний засіб. Після прийому медикаменту відтік жовчі в організмі нормалізується. Препарат також призначають для поліпшення стану печінки і позбавлення від хронічних захворювань.

Складові Гепабене

У складі препарату виділяють активні і неактивні інгредієнти.

До перших належить екстракт лікарської рутки і екстракт плямистої розторопші. Силімарин міститься в останньому, завдяки йому поліпшується стан печінки. У воді він практично не розчиняється, а близько 80% лікарської речовини виводяться з організму разом з жовчю.

 

Показання до застосування Гепабене

Гепабене призначається для профілактики і лікування запальних і токсичних уражень печінки і нормалізації сечовивідних шляхів. Застосовується при біліарній патології.

Від чого лікує препарат:

 • Дискінезія.
 • Гепатит.
 • Цироз печінки.
 • Дистрофія печінки.
 • Постхолецистектомічний синдром.

Гепабене протипоказання

Препарат протипоказаний, якщо у пацієнта протікає гостра форма захворювання жовчних проток, а також є ймовірність реакції організму на активні і неактивні інгредієнти препарату.
Дітям у віці до 6 років забороняється застосування Гепабене, а саме зберігання ліків має суворо контролюватися і не бути доступним дітям.
Якщо існують вестибулярні порушення в організмі, потрібно бути обережним при керуванні автомобілем або за роботою з іншими механізмами. При цьому терапія не забороняється, однак, вимагає контролю і спостереження.

Якщо сталася передозування, може з’явитися діарея або неприємні відчуття в животі. Пацієнт повинен бути під наглядом медперсоналу. Якщо після прийому з’явилися побічні реакції, використання слід припинити і замінити на аналоги Гепабене. В якості побічних реакцій можуть з’явитися:

 • Блювота, нудота і неприємні відчуття в животі, які з’являються після прийняття ліків.
 • Велике утворення сечі, що тільки погіршує загальний стан організму.
 • Припливи, які супроводжуються підвищеною температурою тіла, особливо в області голови та шиї.
 • Однією з реакцій про неприйняття капсул препарату є задишка –  це свідчить про необхідність заміни препарату аналогом.

Дослідження показали, що Гепабене при вагітності не справляє негативний вплив на стан вагітної або дитини, однак самолікування при вагітності строго протипоказано, Гепабене призначає лікар.

 

Спосіб застосування Гепабене

В інструкції до застосування Гепабене написано, що капсули слід приймати по 1 шт. 3 рази на добу. Якщо хворого турбують сильні болі, можна збільшити обсяг терапії до 6 капсул за 3 прийоми на добу. Це можна зробити тільки після консультації з фахівцем.

Під час лікування повинна дотримуватися дієта, режим і інші призначення, запропоновані лікарем. Вживання алкоголю варто скоротити до мінімуму або взагалі прибрати з раціону.

Гепабене капсули приймаються після прийому їжі, їх не розжовують, а відразу ковтають цілими і запивають водою. Загальна тривалість лікування становить близько 3 місяці в деяких випадках його продовжують. Обсяг терапії залежить від характеру хвороби і призначається індивідуально.

Ліки відпускаються за рецептом, в упаковці знаходиться 30 таблеток. Зберігається при температурі +25 градусів протягом 3 років. Капсули повинні бути в оригінальній упаковці і бути захищені від вологи. Вживання препарату після закінчення терміну зберігання заборонено.

Країна виробника – Німеччина.

Аналоги Гепабене

Заміна Гепабене на аналог вимагає поради фахівця, самостійно це зробити не рекомендується. Під заміною препарату Гепабене мається на увазі засіб, у якого співпадає міжнародна непатентована назва або ATC-код.

Препарати, які широко застосовуються в якості заміни Гепабене, такі:

 • Аллохол;
 • Гепатріт;
 • Гепафорте;
 • Легалон;
 • Силімарин;
 • Фосфоглів;
 • Ессенціале;
 • Ессенціале форте.

Дані ліки призначаються при жировій дегенерації, гострих і хронічних гепатитах, псоріазі або радіаційному синдромі.

Різниці між Гепабене або Ессенціале практично немає – за складом і клінічним характеристикам вони практично однакові. Фірма виробника препаратів різна, вони зроблені в різних країнах. Єдине, що слід відзначити, те, що до складу Ессенціале входить бензольний спирт, якого немає в складі Гепабене. Ессенціале приймають не після їжі, а під час прийому їжі. Період напіввиведення його основного компонента становить 66 годин.
Що краще, можна судити після реакції організму на ліки. Якщо жодні з них не підійшли, можна застосувати Силімарин або Аллохол.

При необхідності Гепабене можна замінити на аналог, але вживати два препарати для посилення дії строго протипоказано. Якщо використовувати одночасно кілька препаратів, в яких міститься Силімарин і пероральні контрацептивні засоби, ефективність застосування останньогобуде значно зменшена. Змішувати ліки за один прийом протипоказано.

Гепабене рослинний медикамент, основна частина якого складається з діючих екстрактів рослин. Завдяки йому можна нормалізувати кількість і склад сечі, препарат є жовчогінним. Він справляється з багатьма захворюваннями жовчовивідних шляхів, може їх вилікувати без появи рецидиву.

03.03.2018
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)