Риназолін

Риназолін відноситься до групи місцевих судинозвужувальних засобів. Надає альфа-адреноміметичну дію.

Звужує судини в місці нанесення, зменшує набряк слизової оболонки носа і верхніх дихальних шляхів, зменшує виділення з носа. Відновлює носове дихання. Сприяє відновленню аерації придаткових пазух, порожнини середнього вуха, що попереджує розвиток бактеріальних ускладнень (гаймориту, синуситу, середнього отиту).

Оксиметазолін має противірусну, протизапальну, імуномодулюючу та антиоксидантну дію. Завдяки цьому комбінованому механізму дії під час проведення клінічних досліджень було доведено більш швидке і ефективне усунення симптомів гострого риніту (закладеність носа, ринорея, чхання, погіршення самопочуття).

При місцевому назальному застосуванні в терапевтичних концентраціях не подразнює слизову оболонку носа, не викликає гіперемію. Тривалість дії – до 12 годин.

Показання до застосування препарату Риназолін

Утруднення носового дихання при застудних захворюваннях (гострий риніт, синусит); євстахіїт, середній отит; при проведенні риноскопії або хірургічних маніпуляцій у порожнині носа.

 

Застосування препарату Риназолін


Безпосередньо перед застосуванням треба потримати тюбик або флакон з препаратом у долоні, щоб температура розчину досягла температури тіла.
Закапують 1-2 краплі розчину Риназолін в кожну ніздрю. Дітям у віці від 1 року до 6 років призначають по 1-2 краплі 0,025% розчину 2 рази на добу. Дорослим і дітям починаючи з 6 років призначають по 1-2 краплі 0,05% розчину 2 рази на добу. Курс лікування препаратом – в середньому 3-5 днів (в окремих випадках – до 7-10 днів).
Дітям грудного віку протягом перших 4 тижнів життя закапують в кожну ніздрю по 1 краплі 0,01% розчину 2 рази на добу, починаючи з 5-го тижня і до 1-го року життя – по 1-2 краплі 0,01% розчину 2 рази на добу в кожну ніздрю. Курс лікування, як правило, становить 3-5 днів.
При використанні спрею: дорослим і дітям з 6 років призначають по 1 впорскуванню в кожну ніздрю 2 рази на добу. Під час впорскування рекомендується злегка вдихнути через ніс.

 

Протипоказання до застосування препарату Риназолін

Підвищена чутливість до препарату, атрофічний риніт, відкритокутова глаукома, порушення серцевого ритму, цукровий діабет, тиреотоксикоз, виражені порушення функції нирок. При хронічному риніті тривале застосування препарату протипоказано.

 

Побічні ефекти препарату Риназолін

Можливі незначні симптоми подразнення слизової оболонки порожнини носа – сухість і відчуття печіння, сухість у роті або в горлі. Рідко – нудота, збудження, тахікардія, порушення сну. При тривалому застосуванні можливі явища реактивної гіперемії слизової оболонки порожнини носа.

 

Особливі вказівки по застосуванню препарату Риназолін

Ефективність препарату може знижуватись при вторинній обструкції носа, яка викликана поліпами або гіпертрофією нижніх та середніх носових ходів, а також при механічних перешкодах, таких як виражене викривлення носової перегородки.

 

Взаємодії препарату Риназолін

Уповільнює всмоктування місцевоанестезуючих засобів та пролонгує їх ефект. При використанні Риназоліну з іншими судинозвужувальними засобами (незалежно від способу введення) можливе посилення побічних ефектів. Не рекомендовано застосовувати Риназолін разом з іншими лікарськими засобами, які вводять інтраназально.

Підсилює дію інгібіторів МАО на центральну нервову систему.

 

Передозування препарату Риназолін


При занадто частому закапуванні або використанні препарату підвищеної концентрації можуть проявлятися симптоми передозування у вигляді головного болю, сухості слизової оболонки порожнини носа, нудоти, короткочасного порушення зору. Необхідно відмінити препарат і призначити симпатолітики, симптоматичну терапію.

22.01.2018
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(4 оцінки, в середньому: 5 з 5)