Лінекс форте

Лінекс форте являє собою лікарський препарат групи пробіотиків, що містить бактерії нормальної мікрофлори кишечника людини. Лінекс форте нормалізує мікрофлору кишечника, усуваючи функціональні розлади травлення, проноси та інші стани, обумовлені дисбактеріозом.


[tip]

Зміст:

[/tip]


 

 

Склад, форми випуску та загальна характеристика препарату

 

Лікарський препарат Лінекс форте був спочатку випущений на фармацевтичний ринок під назвою “Лінекс гастро”, однак через кілька років найменування було змінено компанією-виробником. Тому в даний час Лінекс форте і Лінекс гастро – це просто різні назви одного й того ж препарату, які використовувалися в різні проміжки часу. Однак і до цього дня в деяких інструкціях або аптеках використовується назва Лінекс гастро, тому, почувши його, людина повинна розуміти, що мова йде саме про Лінекс форте.

В даний час Лінекс форте випускається в єдиній лікарській формі – це капсули для прийому всередину. Усередині капсул знаходиться світло-бежевий з жовтими вкрапленнями порошок, що містить активні і допоміжні компоненти. Самі капсули мають білий корпус і жовту кришечку, і продаються в упаковках по 14 або 28 штук.

В якості активного компонента Лінекс форте містить запатентований порошок пробі-тек АБ Бленд 64 (Probio-tec AB Blend 64) в кількості 60 мг на капсулу. Порошок, цє ліофілізовані живі бактерії двох видів, які є представниками нормальної мікрофлори кишечника людини – Lactobacillus acidophilus і Bifidobacterium animalis subsp. Lactis. Усередині капсули дані бактерії знаходяться в неактивному висушеному стані, але після попадання в просвіт шлунково-кишкового тракту вони насичуються вологою і “оживають”.
У кожній капсулі міститься не менше 109 колонієутворюючих одиниць (КУО) бактерій обох видів.

В якості допоміжних компонентів капсули Лінекс форте містять такі речовини:

 • Гіпромелоза;
 • Декстроза безводна;
 • Діоксид титану;
 • Картопляний крохмаль;
 • Целюлоза мікрокристалічна;
 • Оксид заліза жовтий (барвник);
 • Порошок Бенео Сінерджи 1 (містить 90 – 94% інуліну і 6 – 10% суміші глюкози, фруктози і сахарози);
 • Стеарат магнію.

 

Дія Лінекс форте

 

Основна дія Лінекс форте полягає в здатності нормалізувати мікрофлору кишечника, тим самим усуваючи неприємні клінічні прояви дисбактеріозу (печія, метеоризм, відчуття тяжкості в животі, запори або проноси і т. д.), викликаного різними причинами (наприклад, прийомом антибіотиків, наслідком кишкової інфекції, незбалансованим харчуванням, захворюваннями органів шлунково-кишкового тракту і т. д.).

Лінекс форте містить ті види бактерій, які присутні в нормальній мікрофлорі кишечника. Тому при прийомі препарату відбувається як би заселення бактерій в кишечник, де вони згодом розмножуються і формують нормальну мікрофлору. Причому оскільки лактобактерії в основному знаходяться в тонкій кишці, а біфідобактерії – в товстій, прийом Лінекс форте дозволяє заселити представниками нормальної мікрофлори всі відділи кишечника.

Різновиди бактерій, що містяться в Лінекс форте, виконують такі функції в організмі людини:

 • За рахунок вироблення молочної кислоти, перекису водню і ряду інших речовин створюють несприятливі умови для росту і розмноження патогенних мікробів.
 • Виробляють бактеріоцини – протимікробні речовини, які перешкоджають росту патогенних бактерій і грибків в просвіті кишечника.
 • Беруть участь в синтезі вітамінів В1, В2, В3, В6, В12, К, Е, Н і фолієвої кислоти. Нормальна мікрофлора кишечника повністю забезпечує потреби організму людини у вітамінах В6 і Н. Створюють оптимальний слабокислий рН кишкового середовища (за рахунок вироблення молочної, оцтової та бурштинової кислот), завдяки якому поліпшується всмоктування заліза, кальцію і вітаміну Д з травного тракту в кров.
 • Молочнокислі бактерії тонкої кишки і біфідобактерії товстого кишечника беруть участь у перетравлюванні білків, жирів і складних вуглеводів (крохмаль і ін.), завдяки чому відбувається більш повне засвоєння поживних речовин.
 • Бактерії нормальної мікрофлори виділяють ферменти, які полегшують перетравлювання білків молока у грудних дітей, завдяки чому малюки краще засвоюють їжу.

Тобто бактерії, що містяться в Лінекс форте, виконують всі функції, властиві нормальній мікрофлорі кишечника, і тому є прекрасними донорськими штамами для заселення кишки необхідними мікроорганізмами.


 

Показання до застосування Лінекс форте

 

Капсули Лінекс форте показані до застосування для лікування і профілактики дисбактеріозу кишечника, що виник з різних причин і здатний виявлятися такими симптомами:

 • Пронос або запори;
 • Метеоризм (посилене газоутворення в кишечнику);
 • Нудота;
 • Блювота;
 • Відрижка;
 • Болі і спазми в животі;
 • Відчуття переповненості, тяжкості або дискомфорту в області шлунка або кишечника, що посилюється після їди;
 • Часті шкірні алергічні реакції.

Регулярний прийом Лінекс форте зменшує частоту і ступінь вираженості симптомів порушень травлення, зумовлених дисбактеріозом кишечника або захворюваннями органів шлунково-кишкового тракту.


 

 

 

Лінекс форте – інструкція для медичного застосування

Загальні положення

Капсули необхідно приймати всередину, ковтаючи цілими, не розкушувати і не порушувати цілісність оболонки іншими способами, а запиваючи достатньою кількістю негазованої води (не менше половини склянки). Капсули оптимально приймати під час їжі або відразу після завершення трапези. Запивати капсули можна не тільки негазованою водою, але і іншими напоями, такими, як компот, сік, кефір, молоко, кисіль і інші, але тільки за умови, що вони не гарячі. Гарячими напоями запивати Лінекс форте категорично заборонено.

Якщо з яких-небудь причин людина, в тому числі літня або маленька дитина, не в змозі проковтнути цілу капсулу, то її слід акуратно розкрити і висипати вміст в ложку. Після чого в ложку додають трохи води, соку або будь-якого іншого напою або рідкої їжі, перемішують і дають прийняти в такому вигляді.

Дозування Лінекс форте залежать тільки від віку та однакові для лікування і профілактики дисбактеріозів різного походження. Так, дітям різного віку і дорослим рекомендується приймати препарат в таких дозуваннях:

Підлітки старше 12 років і дорослі – приймати по 1 капсулі по 1 – 3 рази на добу;
Діти у віці 2 – 12 років – приймати по 1 капсулі по 12 рази на добу; Діти віком до 2 років, в тому числі новонароджені – приймати по 1 капсулі по одному разу на добу.

Тривалість лікування Лінекс форте визначається швидкістю зникнення симптомів дисбактеріозу, а тому в кожному конкретному випадку встановлюється індивідуально. Зазвичай терапію продовжують до нормалізації стану і зникнення клінічних проявів дисбактеріозу.

Тривалість терапії дисбактеріозу капсулами Лінекс форте у дітей і дорослих становить в середньому від 14 до 21 дня. Якщо після трьох тижнів безперервного прийому Лінекс форте не було досягнуто бажаного ефекту, то слід все одно припинити застосування препарату і зробити невелику перерву тривалістю приблизно 4 – 5 тижнів. Після цієї перерви можна знову провести курс лікування Лінекс форте. В принципі, курси терапії можна проводити періодично протягом усього життя, але строго витримуючи між ними інтервали тривалістю не менше 4 – 5 тижнів.

Для профілактики дисбактеріозу у дітей і дорослих Лінекс форте рекомендується приймати протягом 7 – 14 днів.

Для лікування гострих станів (наприклад, проносу при кишкової інфекції) Лінекс форте слід приймати з обережністю протягом декількох днів (як правило, 3 – 5 днів) до тих пір, поки стілець не відновиться. В такому випадку слід пам’ятати, що при відсутності ефекту від застосування препарату протягом 3 днів слід припинити прийом Лінекс форте і звернутися до лікаря для додаткового обстеження і призначення адекватного лікування. Крім того, необхідно пам’ятати, що при лікуванні проносу, крім прийому Лінекс форте, необхідно відшкодовувати втрачену організмом рідину і електроліти. Для цього після кожного епізоду рідкого стільця слід випивати дрібними ковтками протягом 15 – 30 хвилин по 500 мл спеціальних розчинів для регідратації (наприклад, Трисоль, Регідрон і т. д.) або звичайних напоїв, таких, як морс, чай, компот, сік і т. д. щоб спокійно випивати по 500 мл звичайних напоїв після кожного епізоду проносу, слід соки, компоти, чаї та морси сильно розводити водою, щоб вони були малоконцентровані.

Перед початком прийому Лінекс форте слід звернутися до лікаря, якщо у людини є якісь такі симптоми:

 • Температура тіла більш 38С;
 • Кров або слиз в калових масах;
 • Пронос триває довше 2 діб і поєднується з гострими болями в животі, зневодненням і втратою ваги;
 • Наявність цукрового діабету і ВІЛ-інфекції.

Вплив на здатність керувати механізмами

Лінекс форте не впливає на швидкість реакції, а тому не погіршує здатності керувати механізмами, в тому числі водіння автомобіля.
Передозування

В даний час не було виявлено жодного випадку передозування при прийомі Лінекс форте.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Між Лінекс форте і іншими лікарськими засобами відсутні будь-які небажані взаємодії. При одночасному застосуванні з антибіотиками слід розносити в часі прийом Лінекс форте і антибактеріального препарату на 3 години. Тобто Лінекс форте слід приймати або за 3 години до, або через 3 години після прийому антибіотика.

 

Побічні ефекти

Лінекс форте добре переноситься і в якості побічних ефектів може провокувати тільки алергічні реакції. При появі алергічної реакції або будь-якого іншого побічного ефекту, який пов’язаний з прийомом Лінекс форте, слід негайно припинити прийом препарату і звернутися до лікаря.
Протипоказання до застосування

Капсули Лінекс форте протипоказані до застосування при наявності у людини наступних станів або захворювань:

 • Ідивідуальна підвищена чутливість або алергічні реакції на будь-які компоненти препарату;
 • Спадкова непереносимість фруктози;
 • Дефіцит сахарози/ізомальтази;
 • Глюкозо-галактозна мальабсорбция.

З дотриманням обережності слід застосовувати капсули Лінекс форте при цукровому діабеті (через наявність цукрів у складі допоміжних речовин) і імунодефіцитних станах (наприклад, при ВІЛ-інфекції, вторинного імунодефіциту після перенесених важких вірусних інфекцій і т. д.).


 

Лінекс форте при прийомі антибіотиків

При прийомі антибіотиків завжди виникає ризик розвитку дисбактеріозу і кандидозу. Лінекс форте при застосуванні одночасно з антибіотиками попереджає розвиток дисбактеріозу, тому є ефективним допоміжним препаратом, дія якого спрямована на запобігання побічного ефекту антибіотика.

Для профілактики дисбактеріозу рекомендується починати прийом Лінекс форте одночасно з антибіотиком. Однак щоб антибіотик не знищував і корисні бактерії нормальну мікрофлору, що містить в Лінекс, їх прийом слід розносити в часі на 3 години.

Тривалість застосування Лінекс форте одночасно з антибіотиком для профілактики дисбактеріозу залежить від того, скільки необхідно приймати антибактеріальний препарат. Загальне правило обчислення тривалості застосування Лінекс форте в таких випадках наступне: пробіотик завжди приймають на тиждень довше антибіотика. Тобто якщо антибіотик потрібно приймати 14 днів, то Лінекс форте необхідно пити 21 день і т. д. При цьому починати прийом Лінекс форте слід в той же день, що антибіотик.

Дозування Лінекс Форте для прийому з антибіотиком стандартне і складає по 1 капсулі по 1 – 3 рази на день для дорослих і підлітків старше 12 років, по 1 капсулі по 12 рази в день для дітей 2 – 12 років і по 1 капсулі по 1 разу на добу для малюків молодше 2 років, в тому числі для новонароджених.


 

 

 

Лінекс форте для дітей

Загальні положення

Лінекс форте у дітей застосовується так само, як і у дорослих для лікування і профілактики дисбактеріозу. Препарат може застосовуватися з періоду новонародженості у дітей, що знаходяться, як на штучному, так і на природному вигодовуванні. Деякі неонатологи і педіатри рекомендують немовлятам до року, які перебувають на штучному вигодовуванні, профілактично давати Лінекс форте по 2 тижні через кожні три місяці, щоб сприяти більш швидкому формуванню нормальної мікрофлори кишечника, оскільки ці малюки не отримують потрібних бактерій з молоком матері.

Крім того, Лінекс форте можна застосовувати для лікування проносу у дітей, зумовленого отруєнням, гострою кишковою інфекцією, стресом, прийомом незвичної їжі і т. д. При цьому слід пам’ятати, що лікування проносу у дітей повинно здійснюватися суворо під контролем лікаря, оскільки даний симптом може бути ознакою важкого захворювання, що вимагає лікування антибіотиками. Якщо у дитини пронос поєднується з температурою понад 38oС, кров’ю або слизом у калі, різкими болями в животі або ж триває більше двох діб, то слід негайно звернутися до лікаря, оскільки це може бути ознакою важкого захворювання, що вимагає іншого лікування, а не простого відновлення мікрофлори кишечника за допомогою Лінекс форте.

Інструкція по застосуванню

Дозування препарату однакове для лікування і профілактики дисбактеріозів різного походження і залежить виключно від віку дитини. Так, в даний час Лінекс форте рекомендується давати дітям в наступних вікових дозуваннях:

 • Діти віком до 2 років – давати по 1 капсулі по 1 разу на добу;
 • Діти 2 – 12 років – давати по 1 капсулі по 12 рази в день;
 • Підлітки старше 12 років – давати по 1 капсулі по 1 – 3 рази на добу.

Оптимально давати капсули Лінекс форте дітям разом з їжею. Однак якщо дитина відмовляється приймати препарат під час їжі, то можна дати капсулу відразу після трапези. Якщо дитина може проковтнути капсулу цілком, то слід пояснити, що повинно це зробити, і дати запити ліки половиною склянки води, соку, компоту або будь-якого іншого напою, який подобається малюкові. Якщо дитина не в змозі проковтнути капсулу, то необхідно акуратно розкрити її, висипати порошок в ложку, після чого долити до нього води або напою, який подобається дитині. Порошок розмішати, щоб вийшла суспензія, і дати випити дитині.

Тривалість терапії Лінекс форте у дітей така ж, як і у дорослих. Тобто, при дисбактеріозі препарат дозволяється приймати аж до повного зникнення симптомів і нормалізації стану. В середньому курс терапії дисбактеріозу триває 14 – 21 день. Профілактичний прийом Лінекс форте зазвичай становить 7 – 14 днів. Лікування проносу у дітей Лінекс форте зазвичай триває кілька днів. У разі якщо на 3 день застосування препарату стан дитини не покращився, слід припинити прийом Лінекс форте і звернутися до лікаря для уточнення діагнозу і призначення іншого лікування.

 

Лінекс форте для новонароджених

Новонародженим дітям можна давати Лінекс форте, більш того, деякі педіатри та неонатологи навіть вважають прийом даного препарату дуже корисним для повністю здорових немовлят, оскільки він допомагає заселити кишечник представниками нормальної мікрофлори, що істотно знижує ризик розвитку різних проблем з травленням (коліки , пінистий стілець і т. д.) у малюка першого року життя. Однак найбільш часто Лінекс форте дають дітям для усунення різних проблем з травленням, таких, як, наприклад, зелений стілець, погана переносимість і засвоюваність материнського молока, дуже частий або рідкий стілець, коліки і т. д.

Як для профілактики, так і для лікування новонародженим дають Лінекс форте по одній капсулі по одному разу на добу разом з їжею. Оскільки немовля не в змозі проковтнути капсулу, її слід розкрити, висипати порошок в ложку і підмішати його в молоко, молочну суміш або пиття для дитини. Якщо дитина на грудному вигодовуванні, то матері потрібно зцідити 10 – 15 мл молока, підмішати в нього порошок з капсули Линекса і дати дитині на самому початку годування, а після того, як він з’їсть цю порцію, догодувати малюка в звичайному режимі. Якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні, то порошок підмішують в окрему маленьку порцію приготовленої суміші (10 – 15 мл). Їжу з підмішаним Лінекс дають на самому початку годування, щоб голодна дитина з’їла всю порцію, після чого можна догодувати малюка будь-яким звичним способом.

Для лікування дисбактеріозу немовлятам дають Лінекс форте протягом 10 – 14 днів, а для профілактики і заселення кишечника представниками нормальної мікрофлори – протягом 7 – 14 днів. Можна давати Лінекс форте короткими курсами по декілька днів, якщо в цьому виникає потреба, наприклад, малюка мучать коліки або з’явився незвичайний стілець і т. д. У таких випадках препарат дають кілька днів, аж до нормалізації стану, який настає швидко, оскільки мова йде про функціональні розлади.


 

 

Одночасний прийом Хілак форте і Лінекс

Одночасний прийом Хілак форте і Лінекс форте виправданий, оскільки перший препарат є пребіотиком, а другий пробіотиком, а, значить, вони доповнюють і підсилюють ефективність один одного. Справа в тому, що Лінекс містить живі бактерії – представники нормальної мікрофлори, які можуть приживатися в кишечнику людини. А в Хілак форте входять речовини, що сприяють росту представників нормальної мікрофлори. Тобто, умовно кажучи, Лінекс форте – це бактерії нормальної мікрофлори, а Хілак форте – це те, що створює умови для зростання і розмноження бактерій з Линекса. Таким чином, очевидно, що комбінація Лінекс форте і Хілак форте є виправданою і може бути досить ефективною для комплексної терапії дисбактеріозу.

 

 


 

 

Аналоги Лінекс форте

Лінекс форте на вітчизняному фармацевтичному ринку має два різновиди препаратів-аналогів – це синоніми і, власне, аналоги. До синонімів відносять пробіотики, які так само, як і Лінекс форте, містять лактобактерії та біфідобактерії. До аналогів Лінекс форте відносять всі інші препарати-пробіотики, що містять кілька різних видів бактерій-представників нормальної мікрофлори кишечника людини. Це означає, що найбільш близьким по спектру дії, переносимості та ефектів є препарати-синоніми. Отже, до синонімів Лінекс форте відносять такі препарати-пробіотики:

 • Бактеріобаланс капсули;
 • Біовестін-лакто краплі для прийому всередину;
 • Біфідум-баг рідкий концентрат у флаконах;
 • Бонолакт Про капсули;
 • Бонолакт Ре + Дженерал капсули;
 • Полібактерін таблетки;
 • Прімадофілус Біфідус капсули;
 • Протозаймс драже.

Аналогами Лінекс форте є такі препарати-пробіотики:

 • Ацідобак;
 • Аципол;
 • Біон-3;
 • Біфідобак;
 • Біфідумбактерин-Мульти 1;
 • Біфікол;
 • Біфілар;
 • Біфіформ і Біфіформ бебі;
 • Нормобакт;
 • Нормофлорин-Д;
 • Трілакт.
26.05.2017
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(7 оцінок, в середньому: 5 з 5)