Галстена

Препарат Галстена – натуральний гомеопатичний засіб для лікування хвороб підшлункової залози та печінки. Його лікувальний ефект грунтується на гепатопротекторній, холекінетичній і холеретичній дії.

Склад препарату Галстена

Препарат випускається в двох лікарських формах:

Під’язикові таблетки білого кольору без запаху. Вміщені в блістер по 12 шт. У картонній упаковці міститься від 1 до 4 таких блістерів, що зручно при різних курсах лікування.
Склад включає наступні активні компоненти:

 • Розторопша плямиста (зміцнює мембрану печінкової клітини, надає м’яку жовчогінну дію).
 • Кульбаба лікарська (має бактерицидну властивість).
 • Чистотіл (спазмолітична, антибактеріальна і жовчогінна дія).
 • Фосфор.
 • Сульфат натрію.

Допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію стеарат і картопляний крохмаль.

Гомеопатичні краплі у флаконі з темно- коричневого скла об’ємом 100 мл, 50 мл і 20 мл. Ліки мають вигляд прозорої рідини з легким спиртовим запахом.
Галстена в краплях містить ті ж діючі речовини, що і таблетки. До складу входить 43% етанолу. Який обсяг флакона вибрати? Залежить від віку пацієнта і тривалості курсу лікування. Зазвичай, на курс лікування для дітей достатньо препарату Галстена 50 мл об’єму.

 

Показання до призначення, протипоказання і побічні реакції Галстена

Препарат ефективний при таких захворюваннях і станах:

 • холецистит;
 • гострі або хронічні хвороби печінки (цироз, гепатит різної форми, гепатоз);
 • панкреатит хронічний або його загострення;
 • хронічний холецистит некалькульозної форми;
 • диспепсія;
 • схильність до жовчнокам’яної хвороби.

Протипоказаннями служать алкогольна залежність і індивідуальна непереносимість компонентів. При алергії на пилок рослин, приймають препарат з обережністю, особливо в період загострення. Для пацієнтів з непереносимістю лактози не призначають препарат Галстена в таблетках.

Краплі Галстена містять етанол, тому їх не рекомендують приймати одночасно з деякими ліками:

У препарату Галстена інструкція із застосування містить інформацію про відсутність на нього побічних ефектів. Лише зрідка у пацієнтів спостерігалося підвищене слиновиділення, що не потребує відміни препарату. При клінічних випробуваннях ліків не було зафіксовано випадків передозування.

Режим застосування препарату

Галстена в таблетках застосовується для лікування дорослих і дітей.

Для дітей раннього віку таблетку розчиняють в 5-7 мл води або ж молока. Ліки потрібно пити 3 рази на день, з перервою в 5-6 годин.

Галстена краплі зручно давати дітям молодшого віку. Їх застосовують так само, як і таблетки – 3 рази на день.

Галстена в краплях
Ліки приймають між прийомами їжі. Перед проковтуванням, краплі тримають у роті 20-30 секунд. Таблетки вживають під’язиково, розсмоктуючи до повного розчинення.

Класичний курс лікування становить не менше 3 місяців. Прі не важкому перебігу захворювання можливе скорочення курсу до одного місяця.

Для швидкого усунення симптомів хвороби, допустимо застосування препарату до 8 разів на день, але не довше 7 діб. Після полегшення стану і зняттям основних симптомів, препарат продовжують приймати 3 рази в день.

 Галстена для новонароджених дітей

Прописуючи препарат Галстена для новонароджених дітей, лікарі ґрунтуються на його добру переносимість і відсутність побічних ефектів. Будь-яку лікарську форму можна розводити в жіночому грудному молоці.

Багато батьків скаржаться, що дитина неохоче приймає препарат і намагається його виплюнути. Пов’язано це з тим, що ліки мають неприємний специфічний смак рослин і спирту, що міститься в складі. Деякі лікарі радять капати Галстену на гарячу ложку, і потім вже розводити рідиною. Зайвий спирт випарується з ложки, і смак стане більш приємним.

Найчастіше призначають препарат Галстена при жовтяниці новонароджених. Він допомагає знизити кількість білірубіну і відновити пошкоджені клітини печінки, зняти інтоксикацію організму.

Застосування препарату Галстена для новонароджених проходить по тій же схемі, що і у дітей іншого віку: трикратно на добу, протягом 3 місяців.

Аналоги Галстена і препарати, подібні за дією

На Українському фармацевтичному ринку не представлені ліки, що повністю повторюють склад препарату Галстена. Аналоги цих ліків, це препарати, подібні за складом і принципом дії, наприклад:

 • Гепадиф
 • Ессенціале Н
 • Гепалак
 • Хофітол.

Останній найчастіше призначають замість препарату Галстена, грунтуючись на наявності в його складі екстракту Артишоку.

03.03.2018
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)