Гліцин

Гліцин – це препарат, що поліпшує метаболізм головного мозку. Перед тим як купити лікарський препарат Гліцин, рекомендуємо уважно вивчити запропоновану інструкцію, де описане дозування, способи застосування, супутній вплив на організм людини цих ліків. Потрібно враховувати, що тільки лікар професійно зможе співвіднести проблему пацієнта і обмеження до прийому даного лікарського засобу, тому займатися самолікуванням не слід.

 

Фармакологічна дія

Гліцин – метаболічний препарат, який є регулятором обміну речовин, який нормалізує і активує процеси захисного гальмування в ЦНС, зменшує психоемоційне напруження, підвищує розумову працездатність.

Гліцин має альфа 1 адреноблокуючу, антиоксидантну, антитоксичну дію, регулює діяльність глутаматних (NMDA) рецепторів, за рахунок чого препарат здатний:

 • зменшувати психоемоційне напруження, агресивність, конфліктність, підвищувати соціальну адаптацію;
 • поліпшувати настрій;
 • полегшувати засинання і нормалізувати сон;
 • підвищувати розумову працездатність;
 • зменшувати вегето-судинні розлади (в т.ч. в клімактеричному періоді);
 • зменшувати вираженість мозкових розладів при ішемічному інсульті та черепно-мозковій травмі;
 • зменшувати токсичну дію алкоголю та інших лікарських засобів, що пригнічують функцію центральної нервової системи.

 

Фармакокінетика

Легко проникає в більшість біологічних рідин і тканин організму, в т.ч. в головний мозок, метаболізується до води і вуглекислого газу, накопичення в тканинах не відбувається.

 

 

Показання до застосування

Гліцин може призначатися всім незалежно для віку. Терапевти прописують її навіть немовлятам, які отримали родову травму, або страждають енцефалопатією. Після прийому нормалізується діяльність головного мозку, особливо нервової системи. Такі властивості допомагають нормальному розвитку дитини. До всього іншого ціна корисної амінокислоти дуже доступна.

Показання до застосування препарату різноманітні. Його приймають в наступних випадках:

 • знижена розумова працездатність;
 • стресові ситуації, психоемоційне напруження (у період іспитів, конфліктних і т.п. ситуаціях);
 • девіантні форми поведінки дітей і підлітків;
 • ішемічний інсульт;
 • функціональні та органічні захворювання нервової системи, що супроводжуються підвищеною збудливістю, емоційною нестабільністю, зниженням розумової працездатності і порушенням сну: неврози, неврозоподібні стани і вегето-судинна дистонія, наслідки нейроінфекцій та черепно-мозкової травми, перинатальні та інші форми енцефалопатій (в т. ч. алкогольного генезу).

Ефективний Гліцин для тих, хто займається спортом, бодібілдінгом. Зверніть особливу увагу, що схему прийому обов’язково розписує лікар – щоб уникнути передозування.

Одним з основних показань до застосування Гліцину вважається лікування неврологічних відхилень. Потрапляючи в організм, препарат впливає на спинний мозок, змушуючи мотонейрони сповільнювати свою роботу. З цієї причини його можуть призначати хворим з гіпертонусом кінцівок.

 

 

Протипоказання

 

Гліцин небажано використовувати вагітним жінкам або жінкам, які годують дітей, так як ще не встановлена ​​його користь чи шкода в таких випадках. Крім цього, хворим гіпотонією, що використовують цей препарат, необхідно час від часу перевіряти артеріальний тиск. Якщо виявиться, що Глицин шкідливий, потрібно, або скорегувати дозування або зовсім відмовитися від застосування даного препарату.

Крім цього, слід обережно застосовувати засіб водіям, так як даний препарат може уповільнити реакцію. В цілому можна сказати, що Гліцин, протипоказання до якого не такі вже й незвичайні, можна використовувати як дорослим, так і дітям.

Якщо в нормальному дозуванні Гліцин здатний підвищити працездатність організму, то при надлишку – викликає почуття втоми.

 

Гліцин дозування

Гліцин застосовується під’язиково або трансбуккально (розміщення між верхньою губою і яснами) по 100 мг (в таблетках або у вигляді порошку після подрібнення таблетки). Практично здоровим дітям, підліткам та дорослим при психоемоційних напружених, зниженні пам’яті, уваги, розумової працездатності, затримки розумового розвитку, при девіантних формах поведінки Гліцин призначається по 1 таб. 2-3 рази на добу протягом 14-30 днів.

При функціональних і органічних ураженнях нервової системи, що супроводжуються підвищеною збудливістю, емоційною лабільністю та порушенням сну, дітям до трьох років призначають по 0.5 таб. (50 мг) на прийом 2-3 рази на добу протягом 7-14 днів, надалі по 50 мг 1 раз на добу 7-10 днів. Добова доза – 100-150 мг, курсова – 2000-2600 мг. Дітям старше 3 років і дорослим призначають по 1 таб. 2-3 рази на добу, курс лікування 7-14 днів. Курс лікування можна збільшити до 30 днів, при необхідності курс повторюють через 30 днів.

При порушеннях сну Гліцин призначають за 20 хвилин до сну або безпосередньо перед сном по 0.5-1 таб. (в залежності від віку).

При ішемічному мозковому інсульті: протягом перших 3-6 год від розвитку інсульту призначають 1000 мг трансбуккально або під’язиково з однією чайною ложкою води, далі протягом 1-5 діб по 1000 мг / сут, потім протягом наступних 30 діб 1-2 таб . 3 рази / добу.

У наркології Глицин застосовується як засіб, що підвищує розумову працездатність і зменшує психоемоційне напруження в період ремісії при явищах енцефалопатії, органічних ураженнях центральної і периферичної нервової системи по 1 таб. 2-3 рази на добу протягом 14-30 днів. При необхідності курс повторюють 4-6 разів на рік.

 

Гліцин аналоги

Як і у будь-якого іншого активного компонента, в групі ноотропних препаратів у Гліцину є аналоги. Вони мають інші діючі речовини, але при цьому принцип їх дії аналогічний.

Найбільш популярні аналоги Гліцину наступні:

 • Мексидол. Сприяє відновленню мозкової діяльності після перенесених дисциркуляторних порушень. Використовується як допоміжний засіб для лікування абстинентного синдрому.
 • Нейротропін. Призначається при дисциркуляторних патологіях головного мозку. Сприяє полегшенню проявів абстинентного синдрому. Знижує рівень тривожності.
 • Триптофан. Застосовується при лікуванні депресивних розладів і тривожних станів. Полегшує прояви передменструального синдрому, знижує рівень алкогольної абстиненції.
 • Цебрілізін. Застосовується при неврологічних і психіатричних патологіях. Використовується при депресивних розладах в тому випадку, якщо немає реакції на інші препарати. Сприяє відновленню мозкової діяльності після дисциркуляторних пошкоджень.
 • Елфунат. Застосовується для відновлення кровопостачання головного мозку після травматичних або ішемічних ушкоджень. Широко використовується для лікування абстинентного синдрому і з метою відновлення когнітивних функцій.
 • Антифронт. Пригнічує індивідуальну реакцію на метеорологічні зміни. Призначається при мігрені, хворобливості суглобів, нудоті, погіршенні самопочуття.
 • Армадін. Препарат широкого спектра дії, що застосовується при неврологічних порушеннях. Полегшує прояви абстинентного синдрому і може застосовуватися в якості комплексної терапії при патологіях черевної порожнини.
 • Глутамінова кислота. Призначається при органічних ушкодженнях мозку. Використовується при вроджених вадах розвитку (синдром Дауна, церебральний параліч) або міопатіях.
 • Інстенон. Використовується при терапії судинних патологій мозку і порушень, обумовлених віковими змінами. Застосовується для відновлення після перенесеного інсульту і при функціональних розладах головного мозку.
 • Інтеллан. Застосовується для лікування порушень кровообігу мозку. Сприяє відновленню при астенічних станах. Призначається в разі зниження ефективності інтелектуальних процесів.

Незважаючи на аналогічну дію, заміна препарату подібним може знизити ефективність лікування або зовсім погіршити стан пацієнта. Тому вкрай важливо при підборі аналога обов’язково проконсультуватися з лікарем.

05.01.2018
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)