Лікування тромбофлебіту

Мазі для лікування тромбофлебіту

 

Найефективніші мазі для лікування поверхневого тромбофлебіту містять гепарин – речовину яка перешкоджає згортанню крові.

 

 • Гепаринова мазь
  Застосування. Наносять на шкіру тонким шаром 2-3 рази на день. Втирають обережними рухами.
  Механізм дії. Мазь має протизапальну та протинабрякову дію. Вона проникає в плазму крові і запобігає утворенню тромбів.

 

 • Ессавен-гель
  Застосування. Наносити тонким шаром на шкіру навколо запаленої вени 2-3 рази на день. Втирати мазь не потрібно, щоб додатково не травмувати хвору ділянку.
  Механізм дії. Гепарин покращує циркуляцію крові і сприяє розсмоктуванню тромбів, має протизапальну дію і запобігає згортанню крові. Есцин покращує властивості крові і підвищує тонус стінки вен, запобігає виходу рідини через стінки капілярів і появі набряків. Охолоджуюча дія допомагає зняти біль.

 

 • Кетонал крем 5%
  Застосування. Смужку крему 2-3 см нанести на хвору ділянку. Обережно втерти погладжуючими рухами. Використовувати 2-3 рази на день протягом 2 тижнів.
  Механізм дії. Препарат відноситься до нестероїдних протизапальних засобів. Він знімає біль, набряк і запалення у вені і м’яких тканинах навколо неї.

 

 • Ліотон-гель
  Застосування. 3-10 см гелю наносять уздовж хворої вени тонким шаром. Процедуру повторюють 1-3 рази на день. Тривалість застосування залежить від тяжкості захворювання.
  Лікарі вважають найефективнішою таку схему: 2 рази на день Ліотон-гель і 2 рази Кетонал крем. Нагадаємо, що ці засоби можна наносити тільки на неушкоджену шкіру.
  Механізм дії. Компоненти препарату запобігають виходу рідини в тканину і появу набряків, знижують згортання крові і позбавляють від запалення в стінках вен.

 

Іноді використовують мазі, призначені для лікування ран: мазь Вишневського, Левасін, Левоміколь. Попереджаємо, що вони підходять для лікування трофічних виразок, але ні в якому разі не можна наносити їх у вигляді компресу на неушкоджену шкіру над тромбом. Це призводить до посилення запалення в вені.


 

Фізіопроцедури для лiкування тромбофлебіту

 

УФО (ультрафіолетове опромінення)
В залежності від потужності апаратури, лампу УФО можуть встановити в 2 см або в 80 см від шкіри. Перша процедура триває 30-60 секунд. Щоразу час опромінення збільшують на 30 секунд і доводять до 3-5 хвилин. Курс лікування тромбофлебіту 15-28 процедур.
УФО надає розсмоктуючий і протизапальний ефект, активізуючи біохімічні процеси в клітинах. Також УФ промені знищують мікроорганізми, які можуть викликати нагноєння тромбу і прискорюють загоєння виразок і інших ушкоджень шкіри.

 

Інфрачервоне випромінювання
Для лікування тромбофлебіту поверхневих вен застосовують червоні випромінювачі потужністю 60 мВт з довжиною хвилі 670 нм. Лампу встановлять на відстані 30-100 см від шкіри. Ви будете відчувати приємне тепло, тривалість процедури 20-30 хвилин. Курс лікування 10 сеансів.
Випромінювання проникає на глибину 2-3 см і допомагає зняти запалення, активізує клітини імунітету, які борються з інфекцією. Покращують обмін речовин в клітинах, прогріває їх, знімає біль і зменшує набряк.

 

Електрофорез гіпокоагулянтiв і дезагрегантiв
За допомогою постійного струму низької напруги (до 80 В) і невеликої сили в тканини вводяться ліки. Найчастіше використовують 5% розчин ацетилсаліцилової кислоти, гепарин, рентал, фібринолізин, 5% розчин теонікол, 1% розчин нікотинової кислоти. Ліки проникають в уражену вену. Під час процедури ви розташуєтеся на кушетці, а медсестра прикладе до ноги Лікування тромбофлебітувологі тканинні подушечки, просочені ліками, і під’єднає електроди. Ви будете вiдчувати легке поколювання і печіння, це нормально. Процедура триває 15-20 хвилин. Курс лікування 10-15 сеансів.
У результаті впливу струму активізуються ферменти, які покращують обмін в клітинах, збільшується вироблення тепла і посилюється приплив крові до хворої ділянці. Ця дія доповнюється ефектом від застосування ліків, які швидко починають діяти, знімаючи запалення і розріджуючи кров.

 

Магнітотерапія
Під час процедури ви будете лежати на кушетці. Біля хворої ноги розмістять магнітні індуктори, які створюють лікувальне магнітне поле. Лікування триває 8-20 хвилин. У цей час ви можете відчувати приємне тепло. Курс складається з 10-15 процедур.
Вихрові електричні струми і магнітне поле стимулюють м’язову стінку судини. Судина скорочується і виштовхує застояну кров. Це допомагає запобігти поширенню набряку, зменшити біль і запалення.

 

Лазеротерапія тромбофлебіту
Світловодом повільно водять по шкірі або на відстані 20 см над нею (в залежності від обраної методики), по 5 хвилин на кожну ділянку. У деяких випадках впливають на рефлекторні точки, по 60 секунд на кожну. Лазерний промінь проникає крізь тканини на глибину до 6 см, при цьому ви не відчуваєте ніяких неприємних відчуттів. Сумарний час процедури не перевищує півгодини. Курс складається з 10-30 сеансів.
Лазеротерапія покращує живлення клітин, вони швидше оновлюються і стінка вени відновлюється, зникають набряки. В’язкість крові зменшується, зміцнюється місцевий імунітет. У результаті швидше настає одужання.

 

Д’арсонваль
Існують контактна і безконтактна методики. У першому випадку вакуумним електродом водять по сухій шкірі (іноді її присипають тальком). При безконтактному способі електродом водять над шкірою на відстані 0,5-2 см. При цьому мiж поверхнями проскакують іскри і виникає слабке рожеве зведення. При цьому у вас виникає слабке відчуття поколювання і шкіра червоніє. Процедура триває близько 10 хвилин. Для досягнення ефекту необхідно 10-12 процедур.
Підвищує тонус вен, на першому етапі викликаючи їх звуження, а потім розширення. Зменшується застій крові в судинах, поліпшується кровообіг в капілярах і циркуляція лімфи. Розсмоктуються вогнища запалення, зменшується біль, свербіж, знижується чутливість шкіри.

 

Баротерапія
Для лікування тромбофлебіту тиском використовують спеціальні барокамери. Ви ставите туди ногу, після цього надувають спеціальний манжет і камера стає герметичною. За допомогою нагнітання повітря створюється високий тиск, після цього повітря відкачують і тиск стає значно нижче атмосферного. Періоди високого і низького тиску чергуються і тривають по 3-5 хвилин. Тривалість процедури 5-30 хвилин. Щоб домогтися необхідного ефекту потрібно 20-30 сеансів. Під час лікування ви будете відчувати спочатку тиск, а потім відчуття розпирання.
В результаті лікування стислим і розрідженим повітрям змінюється тиск крові в судинах і поліпшується надходження поживних речовин у клітину. Підвищений тиск витісняє рідину із тканин в судини, позбавляючи від набряків. Цей метод лікування також допомагає позбутися трофічних виразок.


 

 

Медикаментозне лікування тромбофлебіту

Медикаментозне лікування тромбофлебіту передбачає застосування наступних ліків:

 • Нестероїдні протизапальні препарати: Кетопрофен і Диклофенак
  Знімають біль, запалення, знижують температуру. Застосовують по 1 таблетці 1-2 рази на добу протягом 5-7 днів.
 • Ангіопротектори: Рутин
  Покращує стан венозної стінки. Надає протизапальну дію. Знімає хворобливість в ногах і попереджає появу виразок. Приймають по 1 капсулі 3-4 рази на день 1 місяць.
 • Ферменти: Вобензим, Флогензім
  Знімають набряк, запалення і сприяють розчиненню тромбів. Приймають 3 рази на день по 2-4 таблетки, запиваючи великою кількістю води.
 • Антитромбоцитарні препарати: Дипіридамол, Ацетилсаліцилова кислота
  Перешкоджають склеюванню тромбоцитів і утворення тромбу у венах. Препарати приймають тривало від двох тижнів до кількох місяців. Дипіридамол п’ють до їди по 25 мг 3 рази на добу. Аспірин призначають по 1 таблетці на добу, приймати його необхідно відразу після їжі.
 • Антибіотики: Амоксицилін, Флуклоксациллін
  Антибіотики застосовуються при гострому гнійному тромбофлебіті. Їх призначають в таблетках або лікар робить укол в запалену клітковину навколо вени.

 

При лікуванні тромбофлебіту обов’язково використовують еластичний бинт або спеціальний компресійний трикотаж. Це допомагає уникнути застою крові в розширених венах і запобігти появі тромбів.

 

Не намагайтеся лікувати тромбофлебіт самостійно. Всі лікарські препарати мають протипоказання і можуть погiршити ваш стан. Так, наприклад, антибіотики згущують кров, а аспірин неможна приймати людям, страждаючим гастритом або виразковою хворобою.

22.12.2015
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(3 оцінки, в середньому: 5 з 5)