Кетопрофен

26.11.2016 0

Кетопрофен належить до ліків, які надають протизапальний, жарознижувальний, знеболювальний ефект. Препарат застосовується для лікування і профілактики ревматизму. Ліки знімають суглобовий біль в спокої і при русі, полегшують ранкову скутість і запалення суглобів, провокує амплітуду рухів. Кетопрофен знижує здатність тромбоцитів до об’єднання, що зменшує тромбоутворення. Препарат пригнічує стан білка, що бере участь в процесі з’єднання біологічно активних речовин, що виробляються в організмі, і зменшує пластичний обмін простагландинів.

 



 

 

 

Кетопрофен. Склад і форма випуску

Кетопрофен розчин для ін’єкцій. Активна діюча речовина: Кетопрофен у вигляді розчину для ін’єкцій в скляних ампулах по 2 мл., 100 мг. В 1 мл розчину міститься 50 мг кетопрофену. Додаткові речовини: двоатомний спирт, етиловий спирт, простий ароматичний спирт, їдкий луг, очищена вода. Упаковка: в одній контурній упаковці знаходяться шість ампул.

 

Кетопрофен таблетки. Активна діюча речовина: Кетопрофен у вигляді світло-блакитних, круглих, двоопуклих таблеток, покритих захисною оболонкою. В 1 таблетці міститься 100 мг або 150 мг кетопрофену. Додаткові речовини: Магнієва сіль стеаринової кислоти, колоїдний діоксид кремнію, полівінілпіролідон, полісахарид, гідросилікат магнію, рафінований молочний цукор, гіпромелоза, макрогол, індигокармін, двоокис титану, віск з листя пальми. Упаковка: в одному флаконі з темного скла знаходяться 20 таблеток.

 

Кетопрофен аерозоль. Активна діюча речовина: Кетопрофен у вигляді аерозолю 15% у вигляді білої однорідної піни, після виходу газу залишається прозора рідина світло-жовтого кольору. Препарат для зовнішнього застосування. В 1г аерозолі міститься 150 мг кетопрофену лизинової солі. Додаткові речовини: поліоксиетилен, двоатомний спирт, полімер полівінілпіролідон, ароматизатор лаванди, феніл-карбинол, очищена вода, пропан-бутан. Упаковка: балон алюмінієвий 25 мл з насадкою-розпилювачем.

 

Кетопрофен свічки. Активна діюча речовина: Кетопрофен у вигляді свічок ректальних. В 1 свічці міститься 100 мг кетопрофену. Додаткові речовини: жир твердий, сповільнювач інтестинальної альфа-глюкозидази. Упаковка: в 1 контурній упаковці знаходяться 12 штук.


 

 

 

Кетопрофен. Показання до застосування

 

Кетопрофен у вигляді розчину для ін’єкцій внутрішньовенних і внутрішньом’язових застосовується при болях в результаті травм, після операцій, при болях, пов’язаних з періодом менструального циклу, в разі онкологічних захворювань. Застосовуються ліки при запальних захворюваннях суглобів, псоріатичному артриті, захворюваннях суглобів, пов’язаних з відкладенням солей сечової кислоти, гострому запальному захворюванні суглобів, пов’язаних з відкладенням кристалів пірофосфату кальцію в сустаних тканинах, дистрофічному захворюванні в суглобах, через ураження суглобового хряща, запаленні і дистрофії сухожильной тканини, гнійному запаленні навколосуглобової сумки, ураженні плечового суглоба і кисті.

Кетопрофен у вигляді таблеток рекомендується застосовувати при запаленні і необоротній деформації опорно-рухової системи, захворюваннях сполучної тканини, що виражається ураженням суглобів, хронічному в прогресії захворюванні суглобів, яке протікає на тлі псоріазу., Хронічному запальному захворюванні суглобів і хребта, неінфекціоннм артриті, дегенеративно-дистрофічному захворюванні суглобів. Кетопрофен рекомендується для лікування проявів захворювань без спрямованої дії на причину хвороби, полегшення болю, запалення. Препарат не має впливу на прогресування хвороби. Кетопрофен рекомендується при виражених болях у м’язах, ураженні кісткової тканини, ураженні периферичних нервів, запаленні і дистрофії тканини сухожилля, суглобових болях, запаленні слизових сумок суглобів, захворюваннях периферичної нервової системи, запаленні придатків матки, запаленні вуха, мігрені, зубному болю, онкологічних хворобах, після травм і операцій, болях в менструальний період.

Кетопрофен у вигляді аерозолі рекомендується застосовувати при хворобах опорно-рухової системи: захворювання сполучної тканини з ураженням дрібних суглобів, хронічному захворюванні суглобів, що протікає на тлі псоріазу, виразкової хвороби шлунку, дегенеративно-дистрофічному захворюванні суглобів і хребта, позасуглобовому ревматизмі, а також при міалгіях, при травмах, вивихах, розривах зв’язок, розтягненні зв’язок, пошкодженні меніска коліна, що супроводжуються пошкодженням м’яких тканин.
Кетопрофен не рекомендується приймати під час вагітності, особливо в останній триместр!

Препарат рекомендується при захворюванні, пов’язаному з деформацією шиї, запаленні стінки вени, при ускладненні варикозної хвороби вен, запаленні лімфатичних стовбурів і капілярів, запальних захворюваннях шкіри.

Кетопрофен у вигляді свічок рекомендується використовувати при артриті ревматоїдному, артриті псориатичному, спондиліті, артриті реактивному, хронічному дегенеративному захворюванні суглобів, хворобами суглобів, мігрені, хворобами м’язів, ураженнями периферичних нервів, ураженні корінців спинного мозку, після травм і операцій, болях різного походження , онкологічних захворюваннях, болях в період менструального циклу.

 

При прийомі препарату вживання алкоголю строго протипоказано!


 

 

Лікування препаратом кетопрофен

 

Кетопрофен у вигляді розчину для внутрішньом’язових ін’єкцій застосовують в обсязі 1 ампули препарату 100 мг один або два рази на день. Максимальна доза повинна становити 300 мг препарату в залежності від ступеня тяжкості хворого. Додатково дозволяється призначати кетопрофен в інших формах.

Кетопрофен у вигляді розчину для внутрішньовенних ін’єкцій використовують в обсязі 100 мг або 200 мг в 100 мл або в 150 мл 0,9% розчині хлориду натрію. Дану процедуру проводять тільки в стаціонарі протягом однієї години. Тривалість лікування не більше двох діб. Максимальна доза на добу повинна становити 300 мг препарату.

Кетопрофен допускається об’єднувати з анальгетиками наркотичними. Препарат дозволяється змішувати з морфіном в одному шприці в співвідношенні 10 мг морфіну і 100 мг кетопрофену з розведенням в 500 мл інфузійного розчину хлориду натрію.

Кетопрофен у вигляді таблеток застосовують всередину під час або після їжі, запиваючи не менше 100 мл молока або води. Препарат приймають по одній таблетці двічі на день. Можливо синхронне застосування кетопрофену у вигляді таблеток і у вигляді свічок. Максимальна доза препарату на добу повинна становити 200 мг. Необхідно приймати мінімально ефективну дозу препарату по можливості більш коротким курсом. Вибір дози індивідуальний в залежності від стану пацієнта і реакції його організму на курс терапії препаратом. З метою попередження небажаного ефекту кетопрофену на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту рекомендується синхронне застосування препаратів, що нейтралізують соляну кислоту.

У разі пропуску чергової дози кетопрофену необхідно розрахувати час прийому наступної дози препарату. Слід бути обережним при терапії кетопрофеном. При керуванні транспортними засобами та роботи, що вимагає підвищеної концентрації уваги, слід дотримуватися підвищеної пильності. При проведенні операції з коронарного шунтування не рекомендується приймати кетопрофен як знеболюючий препарат.

Кетопрофен у вигляді аерозолі застосовується зовнішньо. Одна доза становить 1гр або 2 гр. Ліки рекомендується наносити два або три рази на день, втираючи з обережністю до повного вбирання. Тривалість терапії десять днів.

Кетопрофен у вигляді свічок призначають дорослим по 1 свічці один або два рази на добу. Свічки можна застосовувати одночасно з іншими формами кетопрофену. Добова доза для дорослих рекомендується 160 мг препарату, для дітей з масою тіла від 15 кг до 30 кг по 30 мг препарату, з масою тіла більше 30 кг – 60 мг кетопрофену два або три рази на день. Найбільша доза на добу з урахуванням комбінованого застосування повинна становити 0,2 гр препарату.


 

 

Аналоги препарату кетопрофен

 

• АРТРОЗІЛЕН (ARTROSILEN) капсули, в 1 капсулі – 0,32 г кетопрофену, в упаковці містяться 10 шт.
• АРТРУМ (ARTRUM) свічки, в 1 свічці – 0,1 г кетопрофену, в 1 блістері знаходиться 10 шт.
• БИСТРУМГЕЛЬ® (BYSTRUMGEL) гель 2,5%, вміст в 1 г гелю речовини кетопрофен становить 0,025 г, вага 1 туби 50 м
• БИСТРУМКАПС (BYSTRUMCAPS) капсули, вміст кетопрофену в 1 капсулі 0,2 г, в одній упаковці розташовані 10 шт.
• КЕТОНАЛ® (KETONAL®) ампули, що містять 2 мл розчину для інфузій, в 1 мл розчину знаходиться 0,1 г кетопрофену, в 1 пластиковій упаковці знаходиться 5 ампул.
• КЕТОНАЛ® ДУО (KETONAL® DUO) капсули, вміст кетопрофену в 1 капсулі становить 0,15 г, в одному блістері розташовані 10 капсул.
• КЕТОНАЛ® УНО (KETONAL® UNO) капсули, в 1 капсулі знаходиться 0,2 г кетопрофену, в 1 блістері розташовані 10 капсул.
• КЕТОПРОФЕН-Верте (KETOPROFEN-VERTE) гель, застосування зовнішньо, в 1г гелю знаходиться 0,25 г кетопрофену, вага 1 туби 30 гр.
• ОКІ (OKI) свічки, в 1 свічці знаходиться 60 мг кетопрофену, в одному Стрипі розташовані 5 свічок.
• ФАСТУМ® (FASTUM®) 2,5% гель, застосування зовнішнє, в 1 г гелю знаходиться 0,025 г кетопрофену, туба алюмінієва 50 м
• ФЕБРОФІД (FEBROFID) 2,5% гель, зовнішнє застосування, в 1 г гелю знаходиться 0,025 г кетопрофену, туба алюмінієва 30 м
• ФЛАМАКС (FLAMAX) розчин для внутрішньовенних та внутрішньом’язових ін’єкцій, 1 ампула 2 мл містить 0,1г кетопрофену, в 1 контурній упаковці розташовані 5 ампул.
• ФЛАМАКС ФОРТЕ (FLAMAX FORTE) таблетки, 1 таблетка містить 0,1 г кеторофена, в 1 флаконі знаходиться 20 таблеток.
• Флекс (FLEXEN) порошок для приготування розчину для внутрішньом’язового введення, в 1 ампулі в 108 мг порошку міститься 0,1 г кетопрофену, в 1 осередку знаходиться 6 ампул.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)