Тривалий прийом засобів від печії може вбити

 

 

Якщо усувати «печіння» в області грудини за допомогою медикаментів більше півроку, ризик передчасної смерті протягом найближчих шести років збільшується на 31%. Якщо ж пити таблетки від печії протягом року, шанси на довге життя зменшуються на 51%. Таку статистику навели американські вчені з Вашингтонського університету, які проаналізували медичні дані про шість мільйонів ветеранів армії.

Стандартом медичної допомоги при печії є застосування інгібіторів протонної помпи. ІПП призначають мільйонам людей по всьому світу, і не дарма – ці ліки, дійсно, прибирають печіння в області грудини, не даючи захворюванню перейти на наступні стадії (а це гастрит і виразка шлунка).

Сьогодні застосовується і альтернативне лікування – це блокатори Н2. Вони теж ефективні, але вважаються більш «важкими» для організму. Однак фахівці з Вашингтонського університету довели, що прийом ІПП все ж небезпечніший.

За статистикою з медичних карт ветеранів американської армії, колишні військовослужбовці, які приймали ІПП довго, вмирали протягом наступних 6 років на 25% частіше, ніж ті, яким прописували блокатори Н2. Точну причину смерті дослідникам встановити не вдалося, проте за результатами наукової роботи іншої команди вчених знайдений зв’язок між ІПП і хронічним захворюванням нирок, деменцією і остеопорозом. Крім того, прийом цих ліків від печії тягне за собою старіння тканин на клітинному рівні.

 

«Ми не говоримо, що потрібно відмовлятися від ІПП. Дана терапія доступна та дійсно ефективна. Інше питання, наскільки виправданий тривалий прийом препаратів», – заявив совавтор дослідження, доктор медицини Зіяд Аль-Алі. На його думку, багато пацієнтів п’ють небезпечні ліки без особливої ​​необхідності.

10.07.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 4.5 з 5)