Психологи розповіли про серйозні побічні ефекти медитацій

Багато фахівців радять медитувати, щоб заспокоїти нерви, підвищити концентрацію, усвідомленість. Але, виявляється, є феномен “хвороба медитації”. Експерти визнають, що деякі люди після медитації, яка передбачає концентрацію на своєму диханні і інших процесах, відчувають мало не ейфорію, а деякі починають страждати і вже не можуть повернутися до нормального життя.

Люди, які проводять тривалий відрізок часу з закритими очима, в нерухомості, можуть потім зіткнутися з підвищеною чутливістю при контакті з звуковими і світловими подразниками в звичайному житті. Потім, медитація призводить до особливої ​​активності в мозку, яка здатна порушити режими сну і споживання їжі.

Не випадково, медитацію пов’язують з тривожністю, панікою і параноєю. Психологи навіть говорять про синдром “паніки, що викликана розслабленням”. Тобто через надмірне розслаблення може розвинутися психоз, напади, схожі на епілептичні, і манії.

Співробітники Університету Брауна констатували: негативні ефекти можуть проявитися лише через півгодини медитації або через один день. Вчені опитали 60 людей, які практикували медитації, і 32 чоловіка, що вчать медитації. Виявилося, як правило, побічними ефектами медитації були страх, тривожність, паніка або параноя.

Ці проблеми виявили у 82% опитаних. У 42% спостерігалися галюцинації, у 28% – підвищена чутливість до світла і звуку. А ще через те, що медитація активує фронтальний регіон кори головного мозку, у людей можливі порушення сну, зміни апетиту і ваги.

 

 

25.05.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)