Миття рук «перезавантажує» мозок

 

 

Процедура по очищенню рук може стати своєрідною «зарядкою для мозку», про що повідомили фахівці з Університету Торонто. Ці дослідники встановили, що миття рук допомагає звільнитися від нав’язливих думок і налаштуватися на щось нове.

Ймовірно, що миття рук або очищення їх вологими серветками певним чином стимулює кровопостачання, – це в результаті звільняє мозок від старих ідей і націлює його на рішення нових завдань. Таку концепцію канадські дослідники висунули, провівши чотири експерименти.

Учасники дослідів за завданням учених повинні були справитися з тестами, змушували їх фокусуватися на концертних цілях. У якийсь момент деяким добровольцям роздали вологі серветки для витирання рук, а деяким – ні, після чого людям запропонували нові завдання. Вчені помітили, що учасники, які користувалися вологими серветками, швидше переключалися на їх рішення і краще виконували їх.

За словами фахівців, здатність швидко перебудовуватися на нові цілі допомагає людям краще проявляти себе на роботі і ефективніше справлятися з рішенням різних проблем у повсякденному житті. Багато людей «застряють» на чомусь одному і не бачать інших перспектив. Миття рук, можливо, є простим способом впоратися з такою проблемою.

Правда, вчені поки не знають, як довго зберігається стимулюючий мозок ефект від миття рук. Вони відзначають, що необхідні подальші дослідження.

 

16.06.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)