Відкрито шокуючу шкоду безсоння

Нове дослідження вчених з США показало, що погана якість сну ночами може бути передвісником деградації головного мозку. Фахівці виявили, що люди, які часто скаржаться на свій сон, в набагато більшому ступені, ніж інші, схильні до появи у них недоумства.

Авторами даного дослідження стали вчені з Університету Вісконсін-Медісон. Вони заявили, що існує зв’язок між поганим сном по ночах і підвищеним ризиком хвороби Альцгеймера в майбутньому.

«Ми виявили, що люди, які часто страждають від поганої якості сну і денної сонливості, мають в спинномозковій рідині, яка присутня в хребті і головному мозку, більше біологічних ознак, що вказують на схильність до хвороби Альцгеймера. Біологічні маркери включали наявність амілоїдного білка, тау-білка, пошкодження клітин головного мозку і високі рівні запалення в мозку », – повідомили дослідники.

Зокрема, вчені змогли помітити, що в головному мозку людей, які скаржилися на нездатність швидко заснути і на нічні пробудження, накопичуються токсичні молекули, здатні зіграти фатальну роль у розвитку деменції. У людей з нормальним сном мозок в стані очистити себе від цих небажаних компонентів. Але в разі проблем, характерних для безсоння, мозкова діяльність видозмінюється, і токсини можуть «застрягти» в мозку.

Хвороба Альцгеймера – це невиліковне захворювання головного мозку, найпоширеніший вид деменції, званий також старечим недоумством. Зазвичай ця недуга розвивається після 50 років, але є випадки діагностики в більш ранньому віці. Для даної патології характерна масова загибель клітин мозку, що призводить до його зменшення в розмірах і сприяє повної інвалідизації: Людина не здатна до самообслуговування, не може ходити, сидіти і навіть жувати і ковтати їжу.

 

08.07.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 оцінки, в середньому: 5 з 5)