Прийом Аспірину знижує ризик розвитку раку шлунка

Дослідники з Гонконгу з’ясували, що прийом Аспірину пов’язаний зі зниженням ризику розвитку раку шлунка за умови повного виведення з організму бактерії Helicobacter Pylori.

«Хоча застосування Аспірину асоціювалося зі зниженим ризиком розвитку раку шлунка і в більш ранніх дослідженнях, більшість з них не включало в себе потенційних супутніх ефектів інфекції H.pylori», – повідомляє доктор Вай К. Леунг з Університету Гонконгу, лікарні Королеви Мері.

«Результати нашого дослідження ще раз підтверджують важливу роль прийому Аспірину в низьких дозах у профілактиці розвитку раку шлунка у пацієнтів, повністю вилікувалися від інфекції H.pylori, особливо у тих пацієнтів, які знаходяться в групі ризику», – повідомляє доктор.

Доктор Леунг і його колеги використовували матеріали з Системи Аналізу та Звітності Клінічних Даних Управління лікарень Гонконгу для вивчення впливу Аспірину на розвиток раку шлунка більш ніж 63 600 чоловік, які успішно пройшли курс лікування від H. pylori.

Прийом Аспірину щонайменше 1 раз на тиждень асоціюється зі зниженням ризику розвитку раку шлунка на 70% серед пацієнтів, включених у дослідження, повідомляється в Журналі Національного Онкологічного Інституту.

Ці дані демонструють зниження кількості випадків захворюваності на рак шлунка на 2,52 одиниці на 10.000 чоловік в рік серед пацієнтів, що приймають регулярно Аспірин.

Щоденний прийом Аспірину в малих дозах асоціюється з найбільш низькими показниками захворюваності раку шлунка, в той час як більш високі дози (більше 100мг) і більш тривалий курс лікування демонструють не таке значне зниження ризику розвитку даної хвороби.

«В даному дослідженні, в якому основна увага приділялася великій кількості пацієнтів, повністю вилікувалися від інфекції H. pylori, ми продемонстрували зниження ризику розвитку раку шлунка в залежності від дози прийнятого Аспірину, частоти прийому та тривалості лікування», –  доктор Леунг. «Ступінь зниження ризику захворюваності на рак шлунка в даному дослідженні набагато вище, ніж повідомлялося раніше в попередніх подібних роботах, які включали як пацієнтів, інфікованих H. pylori, так і пацієнтів без цієї інфекції».

«Не дивлячись на значне зниження ризику розвитку раку шлунка при прийомі Аспірину, потенційна шкода побічних ефектів даного препарату, особливо ризик розвитку шлунково-кишкової кровотечі, повинен бути ретельно проаналізований індивідуально для кожного пацієнта перед початком курсу лікування з метою профілактики раку шлунка», – повідомляє він .

Доктор Джек Кузик з Інституту профілактичної медицини Вольфсона, Лондонський Університет Королеви Марії, зазначив: «Цікавий факт полягає в тому, що Аспірин є більш сильним профілактичним засобом в умовах повного виведення H. Pylori. Це важливо для західних країн, де поширеність даної інфекції нижче ».

«Ці результати підтримують мою переконаність в тому, що Аспірин в низьких дозах слід прописувати протягом 10 років більшості пацієнтів у віці від 50 до 70 років (за умови відсутності гіпертонічної хвороби або ризику розвитку шлунково-кишкової кровотечі), а також що виявлення і лікування інфекції H. pylori лише сприяє позитивному ефекту даної терапії та обмеження прояви основного побічного ефекту, тобто шлунково-кишкових кровотеч ».

02.05.2018
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)