Основна причина появи прищів

 

Група дослідників, що представляють Каліфорнійський університет в Лос-Анджелесі, з’ясувала, що поява прищів, або акне, а також розвиток інших запальних захворювань шкіри може бути пов’язана з так званим дисбалансом мікрофлори обличчя. При цьому мова йде саме про загальну картину, а не про присутність або відсутність будь-яких конкретних бактерій.
Вчені відзначають, що з проблемою прищів на тому чи іншому етапі свого життя хоч раз стикалися, за різними оцінками, від 80 до 85 відсотків усіх людей на Землі. Відомо, що акне пов’язано із запаленням волосяних фолікул на шкірі, однак у багатьох аспектах природа цього явища досі залишається вивченою не до кінця.

 

 

Фахівці провели дослідження, в якому взяли участь 72 людини, у 38 з яких були прищі. Як з’ясувалося, причиною виникнення акне у тих, хто від нього страждав, стали токсини, що виділяються мікроорганізмом під назвою Propionibacterium acnes. При цьому з’ясувалося, що появі прищів були схильні в першу чергу ті учасники експерименту, у яких мікробіом шкіри обличчя був менш різноманітний. На думку вчених, люди, в результаті вживання антибіотиків або з якої-небудь іншої причини зіткнулися з порушенням мікрофлори шкіри, з найбільшою ймовірністю могли зіткнутися з появою прищів.

На думку вчених, їх робота дозволяє стверджувати, що якогось єдиного мікроорганізму, наявність якого могло б захистити людину від прищів, не існує, проте баланс мікрофлори в цілому цей захист забезпечити може. Про отримані результати фахівці повідомили на щорічній конференції Мікробіологічного суспільства.

Останнім часом також проводиться чимало досліджень, присвячених впливу на організм мікрофлори кишечника. Як стверджують багато вчених, від неї залежить не тільки травлення, але і багато інших чинників, в тому числі такі «несподівані», як інтелект людини, його настрій і схильність до різних психічних захворювань, а також на рівень його стресостійкості.

 

21.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)