Однієї порції спиртного достатньо, щоб заробити рак

 
Вчені давно сперечаються з приводу безпечних обсягів споживання алкоголю. Якщо жінка щодня випиває по одному келиху вина або вживає одну порцію іншого алкогольного напою, у неї підвищиться ризик раку грудей. Такі висновки Американського інституту дослідження раку і Всесвітнього фонду досліджень раку.

Експерти досліджували інформацію, зібрану в 119 наукових роботах з даними 12 мільйонів жінок. У 260000 жінок виявили злоякісні новоутворення. Було підраховано: вживання один раз в день приблизно 10 грамів чистого алкоголю (близько 100 мілілітрів вина міцністю 12% або 250 мілілітрів пива міцністю 4,8%) на 5-9% підвищувало ризик розвитку раку грудей.

Правда, у жінок, що займаються спортом, ризик раку понижений від 10% до 17% в порівнянні з жінками, які ведуть малорухливий спосіб життя. Насправді, ризик знижується на 13%, навіть якщо жінка хоча б раз в тиждень гуляє по годині.

До речі, вчені впевнені: ризик раку підвищений у кожної десятої жінки. Відомо, що мутації в ряді генів (наприклад, BRCA1, BRCA2, PTEN) збільшують ймовірність розвитку раку молочної залози. Співробітники медико-генетичного центру Genotek вивчили гени жінок у віці від 18 до 45. Фахівці шукали зміни в генах учасниць.

Вчені встановили: у 11% жінок була мінімум одна генетична мутація, пов’язана з раком грудей і яєчників. Найчастіше зустрічалися мутації в одній з копій генів BRCA1 і BRCA2. Їх виявили у 2% і 4% учасниць відповідно. Відзначається, що генетичні мутації можуть підвищити ризик пухлини молочної залози майже на 80%.

 

24.05.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)