Буряковий сік оголошений еліксиром молодості для мозку

 

Вживати його рекомендується перед заняттями фізкультурою.

Група американських дослідників під керівництвом Джека Реджескі з університету Уейк-Форест з’ясувала, що літнім людям, які страждають від гіпертонії, слід не нехтувати фізичними вправами. При цьому перед зарядкою вчені рекомендують пити буряковий сік. Таке поєднання дозволяє зберегти мозок майже в такому ж хорошому стані, яким він був в молодості, стверджують фахівці.

 

 

За словами вчених, сік з буряка не тільки містить цілий ряд різноманітних поживних речовин, але і з’єднання, що дозволяють організму виробляти моноокиси азоту. Ці молекули, в свою чергу, грають найважливішу роль при звуженні і розширенні кровоносних судин. Фахівці припустили, що подібна властивість має робити буряковий сік дуже корисним для людей з гіпертонією, особливо якщо вживати його перед фізичними вправами.

До участі в дослідженні фахівці запросили 26 чоловіків і жінок у віці старше 55 років, які страждали від високого тиску, але при цьому приймали не більше двох ліків для боротьби з цією проблемою. В ході експериментів від учасників було потрібно випити той чи інший напій, після чого протягом деякого часу тренуватися на біговій доріжці. Протягом шести тижнів фахівці стежили, як змінювалося стан учасників і, в тому числі, їх мозок.

В результаті дослідники виявили, що у тих з учасників, хто перед вправами випивав буряковий сік, за час експерименту стан мозку помітно покращився. У меншій мірі аналогічний ефект спостерігався і у «контрольної групи», якій пропонувалося випити підфарбовану воду зі смаком буряка, проте «ефектом плацебо» можна було пояснити лише невелику частину ефекту. В цілому ж, за словами вчених, буряковий сік виявився дійсно корисний.

Фахівці відзначають, що для перевірки і уточнення отриманих результатів будуть потрібні додаткові експерименти, проте вже отримані дані представляються вченим дуже цікавими. Результати нового дослідження представили на сторінках наукового видання Journals of Gerontology: Medical Sciences.

 

21.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)