Хворобу Альцгеймера запропонували лікувати за допомогою генної терапії

 
Метод лікування добре показав себе в боротьбі з хворобами Паркінсона та Гантінгтона.

Хворобу Альцгеймера, від якої в світі страждають мільйони людей, планують лікувати і попереджати методом генетичного перепрограмування клітин мозку. На конференції неврологів, що відбулася недавно в Лондоні, було оголошено, що генна терапія вже позитивно зарекомендувала себе в боротьбі з хворобами Паркінсона та Гантінгтона.

 
Глава біотехнологічної компанії Voyager Therapeutics Стівен Пол розповів, що вже є можливість використовувати метод на практиці, хоча дослідники перебувають поки лише на початку шляху.

Суть в тому, що в найбільш схильні до патологій ділянки мозку вводяться вірусні частинки з копіями здорових генів. Проникаючи через гематоенцефалічний бар’єр, білкові оболонки вірусів постачають клітинам мозку новий генетичний мозок. За задумом, це дозволить «вимкнути» певні гени і зупинити синтез токсичного білка, який провокує виникнення хвороби Альцгеймера.

Вчені з Імперського коледжу Лондона вже відзначали, що генна терапія допомогла в лікуванні схожого захворювання у мишей.

Хвороба Альцгеймера – недуг, який виявляють переважно у людей старше 65 років, хоча є і рання форма захворювання. Хвороба починається з малопомітних симптомів, призводить до втрати пам’яті через загибель клітин головного мозку, виникають важкі психічні та функціональні розлади. Після діагностування хвороби Альцгеймера пацієнти живуть в середньому близько семи років.

 

21.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)