Винуватці синдрому хронічної втоми

 

Синдром хронічної втоми, нехай він частіше зустрічається в розвинених країнах, на сьогоднішній день не рахується продуктом самонавіювання розпещених цивілізацією людей. Проте, причини його виникнення багато в чому залишаються загадкою для вчених. У новому дослідженні група вчених з університету Колумбії в Нью-Йорку висунула припущення, що важливу роль в цьому можуть грати розташовані в кишечнику бактерії.

 

Синдром хронічної втоми характеризується почуттям втоми, що не зникає навіть після тривалого відпочинку. Часом це почуття чергується з апатією, депресією, безпричинними нападами гніву, агресією і навіть частковою амнезією. Також СХВ часом супроводжується і відчуттями, які завдають фізичний дискомфорт, такими як спазми та головний біль. Передбачається, що причиною подібних симптомів є стан, при якому людина постійно відчуває на собі тиск і не може змусити себе розслабитися. Однак все може бути не тільки і не стільки в тиску зовнішніх чинників, а в тому, що відбувається у людини всередині – в буквальному сенсі цього слова.

Проаналізувавши видове різноманіття мікрофлори і хімічний склад крові у 50 пацієнтів, яким було діагностовано синдром хронічної втоми, і такої ж кількості які не страждають від цього захворювання людей, експерти прийшли до висновку, що для перших було характерна підвищена кількість бактерій з родів Alistipes і Bacteroides. Хоча саме по собі це ще не є свідченням саме причинно-наслідкового зв’язку, вчені схильні вважати, що ці бактерії можуть якимось чином провокувати синдром хронічної втоми.

Своє дослідження вчені представили в журналі Microbiome. Фахівці сподіваються, що отримані результати дозволять більш точно діагностувати синдром хронічної втоми і більш ефективно з ним боротися.

Про те, що мікрофлора кишечника може в значній мірі впливати не тільки на травлення, вченим відомо досить давно. Зокрема, деякі проведені в минулому дослідження вже свідчать про те, що бактерії в кишечнику можуть впливати на настрій і рівень стресостійкості людини, а також схильність до деяких психічних захворювань, коефіцієнта інтелекту, та стати причиною депресії.

 

26.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)