Біологи розібралися, яка природа ранкової втоми

 

Дуже часто люди, з ранку відчувають себе значно менш бадьоро, ніж коли лягали спати. При цьому нерідко таке відбувається і після тривалого сну, так що виключно недосипанням подібне явище пояснити не можна. Як повідомляє ряд засобів масової інформації, американським ученим вдалося з’ясувати, що саме є причиною ранкової втоми.

 

Як повідомляється, дослідники оголосили, що почуття втоми вранці пояснюється змінами, які найчастіше зазнають природні біоритми людини в нинішніх умовах. Справа в тому, що циркадні ритми залежать, в тому числі, від освітлення, проте еволюція створила подібний механізм, коли зміна дня і ночі була процесом, втрутитися в який не можна. На сьогоднішній же день, завдяки штучному освітленню люди можуть продовжувати свій світловий день скільки завгодно. Вчені стверджують, що в результаті люди не сплять занадто довго, а коли вони прокидаються, в їх мозку все ще міститься підвищена кількість мелатоніну – гормону, що регулює добові ритми. Саме це, на думку фахівців, і призводить до того, що протягом декількох годин після пробудження людина може продовжувати відчувати втому.

Як повідомляється, людина може уникнути ранкової втоми, якщо буде лягати спати на заході сонця, причому перевагою в даному випадку оголошено не вибір поспати довше, а саме можливість підтримувати в нормі власний «біологічний годинник». Також рекомендується не нехтувати ранковою зарядкою, яка здатна надавати бадьорості з ранку, і більше часу проводити на сонці, що, як стверджується, сприяє відновленню циркадних ритмів.

 

25.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)