Чи можна запланувати стать дитини?

Планування статі дитини до зачаття можливе. До такого висновку прийшли вчені, які проводили дослідження протягом 40 років. Стать майбутньої дитини формується при злитті яйцеклітини і сперматозоїда, в результаті формується набір з 46 хромосом, а стать визначається останньою парою хромосом (структура, в якій зберігається спадкова інформація). Сперматозоїди мають 23 хромосоми, з них одна статева, «запрограмована» або на хлопчика, або на дівчинку. Сперматозоїд для майбутньої дівчинки має X хромосому, а для хлопчика – Y. У яйцеклітини є 2 X хромосоми. Щоб народився хлопчик, з яйцеклітиною повинен зустрітися сперматозоїд з Y хромосомою, а для народження дівчинки потрібен сперматозоїд з хромосомою X. Таким чином, можливі дві комбінації при злитті статевих клітин – XY (хлопчик) і XX (дівчинка).

Здавалося б, при такому розкладі стать дитини залежить тільки від сперматозоїдів, а майбутня мама не може ніяк вплинути на стать, але це не так. Обоє батьків, а точніше їх організми, можуть бути схильними до зачаття дитини конкретної статі, тобто до створення умов для більшої активності сперматозоїдів з хромосомою X або Y. Саме на ці умови і можна вплинути, щоб запланувати стать майбутньої дитини.

Як зачати хлопчика чи дівчинку?

Сьогодні вчені сходяться на думці, що на народження дитини тієї чи іншої статі впливає рівень гормонів матері і батька, а також час, коли відбувається зачаття, тобто статевий акт. У жіночому організмі також присутні чоловічі статеві гормони в невеликій кількості. Вони відповідають за активність, рішучість, сексуальну поведінку. Британський біолог Метт Рідлі припустив, що жінки з більш високим у порівнянні з іншими жінками рівнем чоловічого гормону тестостерону в крові частіше народжують хлопчиків. Тестостерон найчастіше підвищений у жінок, які активно працюють, займають керівні посади, тобто ведуть більш «чоловічий» спосіб життя. Передбачається, що яйцеклітина у жінок з високим рівнем тестостерону в крові стає більш чутливою до сперматозоїдів чоловічої статі. Є ще припущення, що саме гормон тестостерон підвищує виживаність сперматозоїдів з чоловічою хромосомою. Ймовірно, що природа в таких випадках вважає, що, якщо жінки стали частково виконувати чоловічі функції, то слід збільшити народжуваність хлопчиків. У той же час, у більш спокійних, повільних жінок в крові рівень тестостерону набагато нижче, і у них частіше народжуються дівчатка.

Теорію гормонів підтверджують спостереження за людьми певних професій. Так, підводникам, льотчикам, космонавтам найчастіше вдавалося зачати дівчаток. Це пояснюється тим, що у чоловіків таких екстремальних професій (при зануренні на велику глибину або польотах на великій висоті) рівень тестостерону знижується.

18.01.2019
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)