Неврологи: інсульт все частіше трапляється у молодих

 

 

Вчені констатують, що молоді люди все частіше потрапляють до лікарень із захворюваннями, характерними, як вважалося раніше, для людей похилого віку. Неврологи з США виступили із заявою про те, що з факторами ризику інсультів стикається все більша кількість не тільки людей середнього віку, а й молоді.

Співробітники медичного центру при Університеті Лойоли підрахували: в наш час 15% найпоширеніших типів інсультів припадає на підлітків і молодих людей. За їхніми словами, кількість пацієнтів, госпіталізованих з діагнозом «інсульт» в віці від 15 до 44 років, зросла в три рази.

«Сучасні молоді люди все частіше хворіють «літніми» недугами, такими як гіпертонія або діабет. Підвищений кров’яний тиск і рівень холестерину, куріння, важкий ритм життя, діабет та зайва вага є головними причинами ризику розвитку інсультів і інфарктів, – всі ці фактори добре знайомі молоді », – висловилися дослідники.
Лікарі нагадали, що серед інсультів найбільш часто зустрічаються два види: геморагічний та ішемічний. У першому випадку має місце розрив судин і крововилив в мозок, у другому – закупорка судин, що призводить до емболії або тромбозу судин головного мозку. При цьому на ішемічний тип інсульту припадає близько 85% загальної кількості.

Відзначимо, що останнім часом з’являється все більше даних, що свідчать про те, що «вікові» захворювання значно «помолодшали». Так, за даними вчених, набагато раніше, ніж багато хто собі уявляє, можна стати жертвою остеопорозу або хвороби Альцгеймера.

Деменція, як стверджує ряд вчених, здатна наздогнати людину ще до настання 30-річчя, – при цьому люди з таким захворюванням не отримують правильного діагнозу, оскільки мало кому приходить в голову, що у людини може початися старече слабоумство в такому молодому віці.

 

 

15.06.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)