Донорську кров будуть виробляти зі стовбурових клітин

 

У найближчому майбутньому донори крові можуть більше не знадобитися. Вчені довели, що теоретично вже можливо створювати повноцінну донорську кров зі стовбурових клітин.

Триваючий більше 20 років науковий проект експертів Дитячого госпіталю в Бостоні може стати основою для розробки методики створення необмеженої кількості донорської крові та імунних клітин для трансплантацій. Цей запас буде створений за рахунок програмування власних клітин шкіри пацієнтів. Опубліковане авторитетним науковим журналом Nature дослідження показує, яким чином можна розвивати персоналізовані методи лікування розладів крові, перевірки ефективності ліків і як домогтися зниження постійного дефіциту донорської крові в багатьох країнах світу.

 

Для багатьох хворих, що перебувають на лікуванні раку, хвороб кровоносної системи, які отримали травми в результаті дорожньо-транспортних пригод або проходять через хірургічні операції, нарешті, для молодих мам, які втратили кров при народженні, переливання крові є абсолютно необхідною частиною надання медичної допомоги. У багатьох лікарнях є банки донорської крові, і хоча пацієнти отримують необхідний її обсяг, вчені постійно говорять про те, що донорської крові не вистачає, і в майбутньому цей дефіцит може стати загрозливим. У багатьох країнах світу кількість донорів постійно скорочується.

Перші ембріональні стовбурові клітини були виділені ще в 1998 році, і з тих самих пір вчені стали намагатися використовувати їх для виробництва повноцінних кровотворних стовбурних клітин. Ці 20 років протікали плідно, але істотних успіхів досягнуто не було. Однак тепер команда з Бостона розпочала експерименти з ембріональними стовбуровими клітинами, які піддавалися хімічному коктейлю, що викликає трансформацію тканини і виробляє повноцінні стовбурові клітини крові. Після того, як ці тканини були трансплантовані мишам, нові клітини крові почали вироблятися в їх організмі. Результати цього дослідження називають кульмінацією 20-річних робіт по заміні донорської крові новим матеріалом.

 

18.05.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)