Ревнощі зарахували до психічних хвороб

 

Напади ревнощів можна порівняти з проявами шизофренії, вони вимагають обов’язкового лікування, – до такого висновку за результатами проведеного дослідження прийшли співробітники Університету Тоскани. За їх словами, в разі нелікування симптоми ревнощів схильні прогресувати і формувати з часом більш важкі патології.

Італійські вчені, які запропонували вважати ревнощі психічним захворюванням, займалися дослідженням особливостей в корі головного мозку ревнивців. У підсумку вони констатували, що картина мозкових імпульсів у таких людей аналогічна станом пацієнтів психіатричних клінік.

 

«Почуття ревнощів в повній мірі можна назвати захворюванням, яке схоже з симптомами шизофренії, – і воно вимагає особливого лікування», – такий вердикт вчених.

Дослідники заявили, що ревнивцям потрібно терапевтична допомога, починаючи з перших ознак властивого їм розладу. Діагностувати початкову стадію патології можна за допомогою МРТ: на проблему, за їхніми словами, вказує аномальна активність вентромедіальної кори мозку і мозочкової мигдалини. Гіперактивність цих ділянок мозку корелює з відчуттями страху, неспокою, агресії і думками про самогубство, відзначили вони. В такому випадку потрібна як психологічна терапія, так і прийом фармакологічних засобів, вважають автори проекту.

Вчені називали помилковим уявлення про те, що почуття ревнощів підпорядковується вольовому контролю. Без лікування з часом така реакція людини тільки прогресує і робить його все більш агресивним, застерегли дослідники.

 

13.05.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)