Серця чоловіків і жінок старіють по-різному

 

Журнал Radiology розповів у своїй новій публікації про знахідку американських вчених з Університету Джонса Гопкінса в Балтіморі, які стверджують, що серця жінок і чоловіків старіють не однаково. Зокрема, дослідники розповіли про зміни в обсязі міокарда з віком у представників обох статей.

«Серця у чоловіків і жінок мають особливість старіти зовсім по-різному», – цитує видання вчених. Вони встановили, що у жінок не відбувається вікового збільшення розмірів серця. Навпаки, дослідження фахівців показало, що обсяг їх лівого шлуночка скорочується.

Що стосується чоловіків, то у них, за словами лікарів, спостерігається протилежний процес. «У представників сильної статі з віком серце починає збільшуватися в обсязі, тим самим впливаючи на функції кровоносної системи», – представили вчені отримані ними дані.

Як пояснюють фахівці, віковий процес збільшення маси серця пов’язаний з потовщенням стінки органу. Це призводить до того, що камера серця починає вміщати в себе меншу кількість крові, а також повільніше, ніж раніше, заповнюватися кров’ю. Подібне явище загрожує негативними наслідками для здоров’я. Медики наголошують: в більшості випадків раптової смерті, навіть у молодому віці, маса серця виявляється збільшеною.

Тому, вважають вчені, для чоловіків особливо важливо контролювати стан судин і артерій.

 

 

19.06.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)