Хвороби серця вбивають кожного третього

 

Хвороби серця сьогодні відповідають майже за кожну третю смерть на планеті, що становить 18 млн людей на рік. Експерти попереджають, що ці захворювання поки є найбільшою загрозою людства.

 

Незважаючи на бурхливий розвиток кардіології та загальне збільшення тривалості життя, хвороби серця залишаються головними вбивцями людства. Одна смерть з трьох сьогодні викликається даними захворюваннями, як показало дослідження, в рік ці недуги забирають по 18 млн чоловік. При цьому велика частина жертв проживає в бідних країнах, де доступ до кваліфікованої допомоги кардіологів ускладнюється. Але в центральній частині Африки даного явища не відзначається. Це пов’язано з тим, що середня тривалість життя місцевих жителів тут значно нижче, ніж в інших країнах, і більшість людей вмирають від інших причин – малярії і СНІДу, просто не доживаючи до своїх інфарктів.

Провідні кардіологи стверджують, що боротьба з малорухливим способом життя і неправильним харчуванням – два основних компоненти, які допоможуть подолати кризу з серцево-судинними захворюваннями. З 1990 по 2010 роки смертність від цих хвороб, в число яких входять інфаркти та інсульти, знижувалася по всьому світу, якщо зробити поправку на вік. Однак вона росла в бідних країнах, і до сих пір її показники залишаються надзвичайно тривожними.

Основними факторами ризику хвороб серця є підвищений артеріальний тиск, неправильне харчування, високий рівень холестерину, куріння, зловживання алкогольними напоями і ожиріння. У 1990 році фіксувалося 393 смерті на кожні 100 тисяч жителів нашої планети від серцево-судинних хвороб. У 2010 році цей показник впав до 307 на 100 000, а в 2015 – до 286. Але найбільше хвороби серця продовжують забирати людей, які проживають у Східній Європі, Центральній Азії та на Близькому Сході, також в Південній Америки, Африці і Океанії. Найбільше падіння кількості смертей від хвороб серця фіксується в Західній Європі, США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Японії і Південній Кореї.

 

18.05.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)