Рання сивина – ознака міцного здоров’я

 

Результати останніх досліджень показали, що рання поява сивого волосся в чоловічій шевелюрі зовсім не свідчить про раннє старіння організму, а навпаки – є ознакою міцного здоров’я. Цю роботу опублікував науковий журнал “Physiological and Biochemical Zoology”.

 

 

Автори дослідження вважають, що колір чоловічого волосся, а вірніше наявність сивини вказує на те, що даний чоловік може прожити ще довге життя, при цьому маючи гарне здоров’я. Раніше групою вчених була доведена прямо протилежна теорія. Тоді вони прийшли до висновку, що сивина свідчить про проблеми зі здоров’ям організму. Зрозуміло, що ні про яке міцне здоров’я, на їхню думку, і мови бути не може.

Проте, ряд досліджень показує, що існує якийсь взаємозв’язок кольору волосся та загального стану організму. Це втім, не є чимось незвичайним – всі системи та органи нашого організму функціонують як єдине ціле. Взяти хоча б шкіру – її стан відображає всі можливі проблеми в інших органах. Так ось синтез феомеланіна (він надає каштановий і червоний колір волоссю) і еумеланіна (надає чорний і коричневий колір) безпосередньо пов’язаний зі швидкістю руйнування клітинних структур – процесом старіння.

Для синтезу феомеланіна потрібна наявність в організмі глутатіону – одного з найважливіших внутрішньоклітинних антиоксидантів. Його недолік в більш зрілому віці провокує інтенсивність процесу окисного пошкодження клітин, тобто більш інтенсивного старіння організму. У той час як для синтезу еумеланіна глутатіон не використовується.

З віком окислювальні процеси в організмі збільшуються, а рівень глутатіону падає. Дослідження показують що присутність сивого волосся і високого рівня глутатіону в організмі, а отже і більш інтенсивних антиокисних процесів – взаємопов’язані явища в зрілому і літньому віці. Звідси напрошується висновок, що сивина з віком є ​​ознакою міцного здоров’я, а не більш інтенсивного старіння.

 

04.05.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)