Пологи скорочують життя жінки на 11 років

Народження дітей старить жінку більше, ніж куріння і ожиріння. Дослідження показало, що народження дитини забирає 11 років у частини ДНК жінки, яка пов’язана з терміном життя.

Хоча численні наукові дослідження довели користь для здоров’я пологів, годування і материнства, вчені з George Mason University в американській Вірджинії з’ясували, що не все так гладко і бездоганно. Виявляється, в плані впливу на жіночу ДНК дітонародження може чинити таке ж руйнівну дію, як куріння і ожиріння. Мова йде про теломери – кінцеві ділянки хромосом, по довжині яких можна зробити висновок про очікувану тривалості життя людини. Дітонародження скорочує довжину теломерів на 4,2%, так що очікувана тривалість життя зменшується на 11 років. Схожу, якщо навіть не меншу руйнівну дію на теломери чинять куріння та ожиріння, як показали попередні спостереження вчених.

Американські дослідники самі були вражені тим, який вплив пологи надають на жіночий організм. Цілком можливо, що мова йде про психологічний стрес через народження і виховання дітей, особливо в тих країнах, де декретна відпустка є дуже короткою, як у США. Однак для того, щоб з упевненістю назвати психологічний стрес головним фактором скорочення довжини теломерів, необхідні нові дослідження в області материнства і генетики. Автори нинішнього дослідження підкреслюють, що зовсім не закликають жінок відмовитися від народження дітей.

Свої висновки вчені зробили на основі аналізу 1 505 жінок у віці від 20 до 44 років. Лише 444 з них ніколи не народжували дітей. Всі жінки здавали кров, і на основі цих аналізів був проведений генетичний тест для визначення довжини теломерів. Цікаво, що трохи раніше було проведено інше дослідження за участю жінок з Малайзії, яке показало, що народження дітей, навпаки, збільшує довжину теломерів.

26.02.2018
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)