Винайдено вічні пломби, які захищають від карієсу

 
Група дослідників з наукової організації, повідомили, що ними розроблений наноматериал, здатний продовжити термін служби пломби і забезпечити постійний захист зубів від карієсу і іншого впливу мікробів. Свою розробку фахівці схильні вважати свого роду технологічною революцією в стоматології.

До складу наночастинок, про які йде мова, входять, в тому числі, оксиди титану, заліза, цинку і деяких інших металів. Ці речовини, як показав ряд експериментів, здатні навіть в невеликих концентраціях вбивати шкідливі бактерії приблизно так само, як це роблять бактерії або ферменти, що виробляються самим організмом. Особливу антибактеріальну добавку із застосуванням наночастинок вчені пропонують використовувати як при виготовленні пломб, так і при створенні інших стоматологічних матеріалів.

 

При нанесенні наноматериалу на поверхню пломби дозволяють, по-перше, знизити ймовірність її випадання, а по-друге – появи карієсу там, де пломба стикається з зубом. Фахівці пояснюють, що мікрозазори на кордоні пломби з часом з’являються навіть у разі, якщо вона була встановлена ​​«за всіма правилами», і в подальшому саме там починають розмножуватися різні бактерії і з’являються сліди карієсу, що може призводити до стоматиту. Наночастки, як розраховують розробники, дозволять цю проблему вирішити.

Нагадаємо, близько року тому група вчених, що представляють Університет Флориди, виявила в ротовій порожнині людини мікроорганізм, який перешкоджає формуванню карієсу. Бактерія, на даний момент отримала позначення «А12», перешкоджає розмноженню Streptococcus mutans і нейтралізує агрінін, що вони виділяють, який може розвиток карієсу спровокувати. Фахівці стверджують, що виявлена ​​бактерія часом досить ефективно потрапляє навіть тим своїм власникам, які приділяють достатньої уваги гігієні рота.

Не так давно вчені з Бостонського університету з’ясували, що на здоров’я зубів несподівано сильно впливають сім’я і в цілому коло спілкування людей. Справа в тому, що на сім’ю людина часто «орієнтується», вирішуючи, чистити зуби два рази в день, а від звичок друзів може залежати, як часто він буде пити підсолоджені напої, шкідливі для зубів.

 

21.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)