Як захистити маленьких дітей від ожиріння?

 

Діти дошкільного віку, які регулярно лягають спати і приймають їжу в один і той же час, в подальшому рідше за інших страждають від ожиріння. До такого висновку прийшли фахівці, що представляють Університет штату Огайо. В ході дослідження вони з’ясували, яким чином пов’язані між собою розпорядок дня, емоційний стан і майбутня вага дитини.

 

Вчені зібрали інформацію майже про 11 тисячах дітей, яким на момент початку дослідження було близько трьох років. Зокрема, дослідників цікавило, чи лягають дошкільнята спати в один і той же час, і чи існує суворий розпорядок, відповідно до якого їх годують. Також фахівці з’ясували, чи обмежують батьки доступ дітей до телевізора до години в день або менше.

Згодом дослідники простежили, яким чином змінилася вага дітей до одинадцятирічного віку і спробували зрозуміти, чи було це якось пов’язано з вищевказаними чинниками. Як стверджують автори дослідження, подібний взаємозв’язок виявити дійсно вдалося.

Розпорядок дня і обмежений час на перегляд телевізора, як стверджують фахівці, благотворно позначилися на здатності дітей контролювати свої емоції – у всякому разі, більш «суворі» батьки рідше заявляли, що ближче до підліткового віку їх діти були схильні надто турбувалися або проявляти інші надмірно яскраві емоції по дрібницях або без видимого приводу. Саме це, на думку вчених, могло побічно захистити дітей і від зайвої ваги – в усякому разі, ті з юних учасників дослідження, хто був найбільш «урівноважений» в трирічному віці, рідше стикалися з ожирінням до одинадцяти років.

Результати дослідження представлені на сторінках наукового видання International Journal of Obesity. Вчені також нагадують, що здоровий сон необхідний людям і, особливо, маленьким дітям по величезній кількості різноманітних причин.

 

25.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)