Простий метод від болю при пологах

Італійські вчені виступили з рекомендацією, дотриманняння якої, за їхніми словами, допомагає помітно знизити рівень болю при пологах. Зокрема, фахівці запропонували породіллям співати.

«Спів під час пологів допомагає знизити больові відчуття», – до такого висновку дійшли організатори експерименту, що проводився в пологовому будинку міста Мантуя. У цьому проекті працювали разом лікарі-акушери та доктор музикознавства Еліза Бенассі.

За словами Бенассі, спостереження за породіллями показало, що спів здатен полегшувати стан жінок в дуже значній мірі. Це пов’язано з тим, що у співаючої людини організм підсилює вироблення «гормону радості» ендорфіну, який надає заспокійливу дію, зменшує інтенсивність больових відчуттів і полегшує всю родову діяльність в цілому. Крім того, спів допомагає знизити рівень болю під час перейм, розслабити м’язи.

Відзначимо, що використання співу як способу зменшувати ступінь болю при пологах не є унікальним ноу-хау італійських лікарів. Подібна практика відома в древніх культурах, наприклад, в індійській.

У свою чергу, наукові дослідження, що проводилися в минулі роки виявляли у співу потужний цілющий потенціал. Вченими були висунуті гіпотези про те, що спів відіграє роль профілактичного заходу щодо хвороби Альцгеймера і раку.

 

25.05.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)