Фахівці розповіли, чим депресія небезпечна для підлітків

 

Підлітки, які зіткнулися з депересією, з більш високою ймовірністю можуть почати курити, а швидко відмовитися від шкідливої ​​звички їм буде, навпаки, складніше. Більш того, депресія, особливо та що супроводжується палінням, може позначитися на всьому подальшому житті людини. До такого висновку прийшла група дослідників, що представляють Колумбійський університет.

Вивчивши статистичні дані, фахівці прийшли до висновку, що підлітків у віці від 12 до 17 років, яких вдалося викрити в курінні і які страждають від клінічної депресії, з кожним роком стає все більше. У 2005 році серед тих, хто почав курити в юному віці, від депресії страждали близько 16 відсотків, а в 2013 – вже 22,4 відсотка. Намагаючись пояснити цю тенденцію, фахівці припускають, що депресія все частіше стає приводом почати курити і при цьому знижує шанс, що підліток швидко відмовиться від сигарет.

 

 

Також вчені висловлюють побоювання, що підліткова депресія і куріння, особливо в поєднанні, можуть стати причиною апатії, а вона, в свою чергу, завадить освоєння багатьох навичок, які зазвичай вигострюються саме в підлітковому віці, а потім прігождаются в подальшому житті.

Дослідники закликають психотерапевтів, які перевіряють підлітків на наявність депресії, також уточнювати, чи курять вони, а організації, що займаються боротьбою з курінням, в свою чергу, враховувати депресію як фактор, який заважає багатьом людям відмовитися від шкідливої ​​звички.

Фахівці відзначають, що ними було виявлено, що серед підлітків, які ніколи не курили, депресія теж з роками фіксується все частіше. Нове дослідження опубліковано в журналі Drug and Alcohol Dependence.

У минулому році інша група дослідників з’ясувала, що часом підлітки починають палити, оскільки розраховують, що це дозволить їм скинути зайву вагу. Втім, навіть якщо подібне «спрацьовує» (від куріння дійсно знижується апетит), подальша відмова від куріння призводить до ще більш стрімкого набору ваги. При цьому шкода від куріння занадто велика, щоб подібний спосіб поліпшити фігуру був прийнятний.

 

21.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)