Фізкультура знижує схильність до ожиріння на генетичному рівні

 

Для людей, генетично схильних до набору зайвої ваги, фізкультура може бути корисна навіть більшою мірою, ніж для інших. До такого висновку прийшла велика група вчених з США і ряду європейських країн. Як стверджують фахівці, фізичні вправи знижують активність гена FTO, певні варіації якого підвищують ймовірність ожиріння приблизно на тридцять відсотків.

 

Фахівці узагальнили результати ряду досліджень які проводилися раніше, в яких в сукупності взяли участь понад 200 тисяч осіб. В результаті було помічено, що фізкультура допомагає «протистояти» генетичної схильності до ожиріння. При цьому фахівці припускають, що мова може йти не тільки про FTO, але і більш ніж про десять інших генів.

Дослідження, присвячені впливу фізкультури на організм людини, останнім часом з’являються досить часто. На думку деяких з авторів таких робіт, фізичні вправи продовжують життя людини, можуть збільшувати кількість функціональних зв’язків в головному мозку і сприяти тому, що мозок отримує достатню кількість крові. Також ряд вчених стверджує, що фізкультура покращує зір і навіть сприяє відновленню ДНК людини. Втім, одночасно з цим багато фахівців закликають людей не надто перестаратися з захопленням спортом, оскільки надмірний ентузіазм в даному випадку часом приносить більше шкоди, ніж користі.

Існує безліч думок щодо того, якого роду вправи найбільшою мірою корисні для людини. Деякі вчених як такі називають біг, ходьбу або їзду на велосипеді, проте, згідно з іншим дослідженням, одним з найкорисніших видів спорту є теніс, а за ним слідує плавання.

Не так давно фахівці прийшли до висновку, що людям простіше всього мотивувати себе займатися спортом і навіть показати більш високі результати, якщо вправляються вони не одні, а в компанії однодумців, причому в першу чергу це поширюється на чоловіків.

 

29.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)