Ніч без сну – як струс мозку

 

За ефектом і наслідками безсонну ніч можна порівняти зі струсом мозку. Про це заявили шведські вчені. Цікаво, що, на думку фахівців, причина безсонної ночі – робота в нову зміну, весела вечірка або дуже ранній авіарейс – не має значення.

У Швеції дослідниками був проведений експеримент, в результаті якого вони встановили, що порушення сну призводять до тих же наслідків, що і черепно-мозкова травма.

В їх дослідах взяли участь 15 здорових добровольців, які погодилися провести одну безсонну ніч. Вже на наступний день у них були взяті аналізи крові. В результаті виявилося, що концентрація нейрон-специфічної енолази і білка збільшилася на 20% – по в порівнянні з їх нормальним рівнем.
Пояснення цьому феномену шведські фахівці дають таке: уві сні людський організм очищає свої клітини і тканини від токсинів, накопичених за день. Але безсоння перешкоджає цьому процесу очищення, що і призводить до збільшення в крові «маркерів», характерних для пошкодження тканин головного мозку. Відомо, що після безсонної ночі багато хто починає скаржитися на нудоту, на ослаблення концентрації уваги, на шум в голові, запаморочення, проблеми з пам’яттю і головні болі. Всі ці симптоми характерні також і для струсу головного мозку.

Таким чином, вважають експерти, можна стверджувати, що за своїм впливом на мозок порушення сну аналогічні черепно-мозковій травмі.

 

22.05.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)