Грибкові інфекції перестають відповідати на ліки

 

Резистентні до антибіотиків грибки представляють величезну небезпеку для сучасної медицини, як попереджають експерти. На жаль, сьогодні їх загроза недооцінюється лікарями.

 

Людству загрожує величезна небезпека через антибіотикорезистентні інфекції. Однак експерти відзначають, що резистентні до ліків грибки теж становлять велику небезпеку. Сьогодні пацієнти все частіше вмирають через те, що лікарям буває неймовірно складно лікувати навіть найпростіші грибкові інфекції через кризу з резистентністю. Брак швидких і своєчасних методів діагностики призводить до того, що ліки широкого спектру дії, які виписуються таким пацієнтам про всяк випадок, тільки посилюють проблему резистентності до антибіотиків.

Йде активний розвиток технологій в справі розробки більш надійних методів діагностики для того, щоб визначати, які саме штами грибків викликають інфекції. Це дозволить лікарям оперативно призначати найбільш ефективні засоби лікування. Але на даному шляху ще дуже багато належить зробити, як відзначають експерти.

 

Ще в 2016 році в ВООЗ заявили, що резистентність до антибіотиків може покласти край сучасній медицині в тому вигляді, в якому ми її знаємо. Хоча це дуже складно передбачити, але в одному звіті вчених йдеться, що до 2050 року кожен рік від антибіотикорезистентних інфекцій буде вмирати більше 10 мільйонів чоловік. Дана резистентність розвивається в той момент, коли бактерії, віруси або грибкіи не реагують на ліки. Надмірне використання антибіотиків найчастіше є передумовою цієї резистентності. Але є й інша причина – це помилкові діагнози.

Грибки викликають хвороби в самих різних країнах світу, які призводять до 1700000 смертей щорічно. Деякі різновиди грибків виробили резистентність до протигрибкових препаратів. Наприклад, специфічний різновид грибка Candida auris нещодавно потрапив в усі заголовки газет, так як в лікарнях по всьому світу він став передумовою розвитку стійкої до ліків інфекції. Цей різновид часто упускають лікарі, приймаючи її за менш шкідливу Candida haemulonii і призначаючи помилкові ліки.

 

06.07.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)