Дієтичні продукти – причина ожиріння

 

Група американських дослідників, що представляють Університет Джорджії в Атенс, виступила із заявою, яка може здатися, щонайменше, парадоксальною: вчені заявили, що дієтичні продукти цілком можуть ставати причиною ожиріння. За словами дослідників, подібні продукти нерідко містять багато цукру і надають не найсприятливіший вплив на організм.

 

Експерименти на мишах показали, що «дієтичні» продукти з високим вмістом вуглеводів і низьким вмістом жиру, за фактом, приблизно так само впливали на організм, як і, навпаки, жирні продукти – в обох випадках у лабораторних тварин спостерігалося накопичення жиру в печінці і хронічні запалення в кишечнику. При цьому «дієтичне» харчування змінювало мікрофлору кишечника гризунів, причому зміни ці були скоріше шкідливі. Фахівці стверджують, що оптимальним для боротьби із зайвою вагою виявилося звичайне збалансоване харчування, а не дієтичне.

Раніше про те, що їжа, що вживається з метою скинути зайву вагу, може призводити до протилежного ефекту, заявляли і деякі інші дослідники. Зокрема, було відмічено, що люди з’їдають більше, якщо вважають, що їдять дієтичну їжу, і, таким чином, отримувати більшу кількість калорій. Також результати деяких досліджень свідчать про те, що цукрозамінники, також покликані бути «дієтичною» заміною цукру, часто призводять до того, що людина починає частіше відчувати голод і, як наслідок, з’їдати більше.

Часом критиці піддаються і окремі дієти – зокрема, не так давно вчені з’ясували, що не схуднути, а, навпаки, набрати зайву вагу може людина, яка дотримується так званої палеодіети, що має на увазі перехід на їжу, доступну людині в давнину – м’ясо, рибу, свіжі фрукти і овочі, горіхи і так далі.

А ряд вчених і зовсім пропонує не надто довіряти навіть такій категорії, як «здорова їжа», пояснюючи це тим, що ідеальна дієта для кожної людини є індивідуальною і залежить від великої кількості різноманітних факторів.

 

26.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)