Проблеми з імунною системою загрожують облисінням

Прийнято вважати, що у втраті волосся на голові винен підвищений рівень тестостерону або ж мутації в генах, що контролюють ріст волосся на обличчі та інших частинах тіла. Виявляється, є й інша причина – аномальна робота імунних клітин. Коментує Майкл Розенблюм з Каліфорнійського університету: “Коли волосся випадає, вся структура цибулини повинна фактично вирости заново. Ми завжди думали, що хід цього процесу залежить виключно від стовбурових клітин, але з’ясувалося, що імунні регулюючі Т-клітини грають ключову роль в цьому процесі. Якщо їх “відключити”, то волосся просто перестає рости”.

Це відкриття було зроблено завдяки експерименту з мишами. Імунні клітини тварин гинули в довільному місці, коли мишам вводили токсин. Такий метод дозволив отримати зразки шкіри, очищені від імунних клітин. Місця зі шкірою, позбавленої імунних клітин, поголили. І, виявилося, на цих зонах вони не відростало. Щоб розібратися в тому, що відбувається, вчені позначили імунні і стовбурові клітини в шкірі фарбою яка світиться. Це показало взаємодію клітин.

Отже, регулюючі Т-клітини брали активну участь в зростанні волосся. Вони виробляли хімічні сигнали, молекули білка Jag1, які змушували стовбурові клітини цибулини рости і формувати нове волосся. Причому, до безпосередньої захисної імунної функції описаний процес не мав ніякого відношення. Вчені вважають: якщо у людини є проблеми з регенерацією шкіри, можливо, у неї одночасно випадає волосся.

 

26.05.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)