Літо небезпечне для здоров’я

 

 

Багато людей ризикують підірвати влітку своє здоров’я, про це заявив відомий британський терапевт Ніл Стенд. Головним фактором погіршення самопочуття в літній період фахівець назвав зниження якості сну.

З приходом літа практично кожна людина стикалася з проблемою поганого сну, чому сприяють спека, шум з вулиці і комахи, зазначив Ніл Стенд. Типовими сомнологічними проблемами в цю пору року виявляються неможливість швидко заснути і часті пробудження вночі, що призводить до скорочення часу нічного відпочинку і робить його неповноцінним.

Крім цього, влітку люди прагнуть активніше не тільки працювати, а й відпочивати – подібна активність веде до того, що вночі стає важче заснути, і в середньому сон триває лише 5,5 годин.

Експерт порадив у міру можливості не допускати перегріву житла, щоб не посилювати безсоння. «Часто люди, бажаючи врятуватися від спеки вдень, відкривають навстіж всі вікна. Однак такі дії неправильні, оскільки в цьому випадку кімнати перегріваються через велику кількість проникаючих в них сонячних променів », – сказав Ніл Стенд.
Лікар порекомендував в спеку не відкривати вікон, а замість цього тримати їх закритими і щільно заштореними. Крім того, вважає терапевт, вікна слід закривати на ніч – це позбавить від зайвого шуму з вулиці. Відкривати вікна для провітрювання приміщення влітку краще після заходу сонця, переконаний експерт.

Вчений заявив: велика кількість сонячного світла, характерна саме для літа, перешкоджає виробленню в організмі гормону мелатоніну – відповідальної за сон речовини. З цієї причини важливо лягати спати з настанням темряви, не пізніше 23 годин. В іншому випадку організм, що реагує на денне світло, остаточно втратить можливість нормально відпочити за ніч. Хронічний недосип, в свою чергу, здатний стати пусковим механізмом для багатьох захворювань, включаючи онкологію.

 

 

22.06.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)