Після дощу можна вдихнути порцію бактерій

 

За дурманним своєю свіжістю запахом після дощу може ховатися небезпека зараження бактеріальними інфекціями. До такого висновку прийшли вчені з Массачусетського технологічного інституту, які з’ясували, що при ударі об землю краплі дощу утворюють досить шкідливий для здоров’я аерозоль – зважені частинки пилу, бруду, які кишать шкідливими бактеріями.

Як стверджують вчені, сам запах, який ми знаємо з дитинства як запах дощу або землі, виділяє особливу речовину – геосмін. Він проводиться особливими мікроорганізмами, наприклад ціанобактеріями. Однак не вони насторожили вчених, а інші земляні бактерії, що піднімаються разом з геосмін в повітря.

 

У спеціальному експерименті дослідники підфарбували типові земляні бактерії, наприклад сінну паличку, флуоресцентним барвником і помістили в різні види грунту: глину, суглинок і пісок. Імітувати довелося і дощ, падіння крапель якого знімали високошвидкісними камерами. Виявилося, що в краплі при падінні її на землю утворюється повітряна порожнина. Вдаряючись об поверхню, цей резервуар розбивається на безліч дрібних крапельок, які, в свою чергу, підлітають на досить велику висоту, несучи з собою захоплені з землі бактерії.

Ідеальним грунтом для утворення такого аерозолю виявився щільний суглинок, який не встигає поглинути впалу краплю. Найгіршою вчені назвали пісок.

Однак, про те що говорять американські дослідники, відноситься до вторинного забруднення виключно в приземному шарі. Все-таки високо це забруднення вже не піднімається. За великим рахунком, опади у вигляді снігу і дощу все-таки очищають атмосферу від всіляких зважених часток і часток, що знаходяться в газовій фазі, абсорбуючи їх і прибиваючи до землі.

 

21.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)