Порушений обмін жирів призводить до зниження інтелекту

 
Відкрито механізм спадково обумовленої розумової відсталості.

Жири (ліпіди) є важливою складовою частиною мозкових тканин. Так, вони є компонентом захисного шару нервових волокон, структурним елементом клітинних мембран. Однак жировий обмін також важливий для енергозабезпечення мозку. Вченим з Німеччини також вдалося довести, що порушення процесів розпаду ліпідів призводить до зниження розумової здатності і може обумовлювати розвиток деменції.

Вчені з Інституту біологічних і медичних наук (LIMES) в Бонні спільно з колегами з інших наукових установ досліджували обмін продукту розпаду S1P в організмі мишей. Методом генної інженерії були виведені тварини, організм яких не вмів розщеплювати S1P. Ці миші показували значно знижені здатності до навчання і пам’яті.

У нормальній ситуації продукти розкладання ліпідів споживаються в процесі аутофагії. Таким чином в клітинах руйнуються непотрібні білки і погано функціонуючі органели. Порушення розпаду S1P призводить до накопичення шкідливих речовин в клітинах мозку, що призводить до зниження його продуктивності і розвитку деменції.

 

 

21.05.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)