Ліками від раку може стати вітамін С

Розмноження уражених раком стовбурових клітин крові може зупинитися при використанні високих доз вітаміну С, – до подібного висновку прийшли вчені з США після проведених ними експериментів з тваринами. Нагадаємо, що концепція лікування раку великими дозами аскорбінової кислоти активно обговорювалася науковими фахівцями ще в 1970-х роках.

 

Для раку крові характерна відсутність в організмі виробництва нормальних лейкоцитів – білих кров’яних тілець, здатних захищати людину від інфекцій. Дослідження, які проводилися раніше показували, що у 10% пацієнтів з гострою мієлоїдною лейкемію, 30% пацієнтів з мієлодиспластичним синдромом (предлейкемія) і у 50% пацієнтів з хронічною мієломоноцитарною лейкемію є генетична мутація, яка б знизила вироблення TET2 – ферменту, який допомагає стовбуровим клітинам трансформуватися в нормальні зрілі клітини крові.

Автори нового проекту, вчені з Онкологічного Центру Лаури і Ісаака Перлмуттер, встановили, що при використанні високих доз вітаміну С запускаються фізіологічні механізми по активації ферменту TET2. Даний процес вони спостерігали під час дослідів на мишах.

 

«При цьому відбувається відновлення роботи гена, що кодує фермент TET2 – шляхом деметилювання ДНК. Саме цей процес не працює як слід у пацієнтів з мутацією », – розповіли дослідники.
Вчені заявили, що, задіявши «метод вітаміну С», їм вдалося зупинити прогресування хвороби у тварин з раком крові. Також, за їхніми словами, застосування аскорбінової кислоти значно підвищує ефективність лікування раку крові при комбінуванні з хіміотерапією ліками з групи інгібіторів PARP.

Фахівці мають намір перевірити результативність використання внутрішньовенних ін’єкцій вітаміну С при деяких видах раку крові у людей. Вони відзначили, що сподіваються виявити і інші ліки для хіміотерапії, які виявляться настільки ж ефективними при поєднанні їх з вітаміном С, якими виявилися препарати, що проявили себе під час експерименту.

19.08.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 оцінки, в середньому: 5 з 5)