Лікування пульпіту в домашніх умовах

На жаль, спроби лікувати пульпіт в домашніх умовах безуспішні. Розвиток пульпіту пов’язаний з інфекцією в кореневих каналах, куди не проникають навіть найсильніші антибіотики останнього покоління, не кажучи вже про лікарські трави та інші методи народної медицини. Тому позбутися від інфекції в пульпі без допомоги стоматолога не вдасться.

Більшість з наведених нижче методів не вилікують захворювання, але зменшать біль і допоможуть протриматися до візиту до лікаря.

Антибіотики. При пульпіті застосовувати недоцільно. Вони не проникають в пульпу, до того ж бактерії, що викликають карієс і пульпіт, стійкі до будь-яких антибіотиків.

Знеболюючі засоби:

Зменшують запалення і полегшують біль на кілька годин. Ці засоби приймають згідно з інструкцією.

Полоскання. Полоскати зуби необхідно кожного разу після їжі і кожні 2-3 години протягом дня. Температура розчину повинна бути 36-40 градусів. Холодні полоскання недостатньо дієві, а гарячі небажані при гнійному запаленні.

Шавлія. 1 столова ложка подрібненого листя на 1 склянку окропу. Настоювати протягом 1 години. Застосовують для зменшення набряку та запалення тканин ясен.
Сода. Чайна ложка харчової соди на склянку теплої води. Для посилення ефекту можна додати 0,5 ч.л. солі. Така суміш дезінфікує порожнину зуба, видаляє залишки їжі і бактерії з пульпи.
Перекис водню. Столова ложка 3% перекису на півсклянки води. Розчин добре очищає пульпу від гною і руйнує оболонку бактерій.

Полоскання будуть ефективні для зменшення болю за умови, що в зубі є глибока порожнина. В цьому випадку лікарські речовини проникають в пульпу і позбавляють від бактерій, що викликають запалення, а також покращують відтік запальної рідини. При наявності свища у хворих з пульпітом і періодонтитом полоскання сприяють відтоку гною через отвір в яснах.

Нагадаємо, що лікування пульпіту в домашніх умовах може бути лише допоміжною мірою. Самолікування цього захворювання може призвести до втрати зуба і розвитку небезпечних для життя ускладнень: гнійного менінгіту і абсцесу мозку. Тому не відкладайте візит до стоматолога.

 

 

05.02.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)