Заважає зубна пломба

Після відвідин стоматолога може виникати неприємне відчуття в роті, викликане тим, що заважає пломба.

Після установки пломби стоматолог здійснює її шліфування згідно прикусу: пропонує пацієнту надкусити шматочок копіювального паперу і цікавиться, чи не заважає поставлена ​​пломба, робить її корекцію відповідно до побажань пацієнта, полірує матеріал. Якщо під час цього етапу лікар припуститься помилки, вона буде відчуватися як чужорідне тіло на зубі і привносити в життя дискомфорт.

Часто клієнт не відразу виявляє проблему. Поки діє знеболення і присутнє оніміння, пацієнту буває складно визначити чи створює поставлена ​​пломба перешкоду.

Деякі люди в подібних ситуаціях помилково вважають, що з плином часу її поверхня зітреться сама. Досвідчені стоматологи не рекомендують чекати цього моменту, адже сучасні матеріали, що застосовуються в пломбуванні, відрізняються міцністю і стійкістю. На стирання зайвого міліметра матеріалу йдуть роки.

Звикати до дискомфорту недоцільно, так як підвищений стан зуба провокує не тільки неприємні відчуття, але і більш серйозні наслідки.

Важливо, щоб пломба не справляла блокування рухових функцій нижньої щелепи. Здійснити перевірку досить просто – слід посувати нижньою щелепою в різних напрямках: вправо, вліво, вперед, залишаючи рот закритим. Якщо при зміщенні щелепи відчуваються перешкоди, потрібно обов’язково сказати про це лікареві.

 

Можливі наслідки неправильно встановленої ​​пломби


Неправильно встановлена ​​пломба може привести до різноманітних неприємних наслідків:

  • При підвищеному положенні пломби на зуб доводиться високе навантаження: під час закривання рота, зуби, щелепи розташованої навпроти, надають надмірний тиск на неї. Відбувається хронічна травма. Регулярний тиск здатний спровокувати утворення пульпіту і періодонтиту. Внаслідок цього процесу травмований зуб підлягає депульпації.
  • При наявності тиску на запломбований зуб є великий ризик виникнення його пошкодження, в тому числі відкол поверхні.
  • Якщо під час закриття рота з одного боку зуби змикаються, а з іншого цього не відбувається, то має місце перекіс, який може сприяти вивиху.

Якщо пацієнт буде терпіти дефект, можливе виникнення звикання і дискомфорт буде менш відчутним. Однак проблема нікуди не зникне.

Неправильне розташування щелепи під час змикання зубів і блокування бічних зсувів здатні спровокувати патологію скронево-щелепних суглобів. Больовий синдром, хрускіт, клацання в суглобовій тканині нижньої щелепи – це симптоматика вищеописаної хвороби, причиною якої стає завищення пломби.

Верхні і нижні зуби повинні правильно стикатися один з одним для забезпечення коректного пережовування їжі. Виведення зубів з прикусу загрожує скороченням відстані між верхньою та нижньою щелепою.

Якщо протягом декількох днів після установки пломби пацієнт помітив, що вона заважає і виникає дискомфорт при закритті рота, в екстреному порядку слід звернутися до стоматолога. Він перевірить точки дотику зубів за допомогою спеціального копіювального листа, отримає інформацію про відчуття пацієнта і підкоригує пломбу. На це піде не більше 10 хвилин. Така проста дія попередить можливі негативні наслідки.

Якщо кромка запломбованого зуба занадто гостра і приносить травму розташованим поруч тканинам (язику, щоці, яснах), якість полірування залишає бажати кращого. Ступеневе розташування зуба і пломби, як результат підвищеного або заниженого її розташування – це привід відправитися до стоматолога для виправлення дефекту.

Зазори і шорсткості на пломбі підвищують ризик виникнення під матеріалом або на ньому скупчення нальоту, патогенних мікроорганізмів. У цьому місці може виникнути повторний карієс. Тому відвідування стоматолога при виявленні дефекту обов’язкове.

Незважаючи на те що багато пацієнтів покладаються на волю випадку і сподіватися, що з часом дискомфортні відчуття зникнуть, набагато простіше і швидше звернутися до фахівця за корекцією пломбувального матеріалу.

22.02.2018
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)