Лікування зубів при підвищеному блювотному рефлексі

 

У вас болять зуби і ви розумієте, що терпіти більше немає сил і потрібно з цим щось робити? Але, бентежить і непокоїть лише одне – яким чином можна вилікувати хворі зуби, якщо у вас підвищений блювотний рефлекс? Розглянемо методи вирішення цієї проблеми.


 

Що таке блювотний рефлекс?

Блювотний рефлекс – це специфічна реакція нашого організму при проникненні в ротову порожнину чужорідних тіл, які можуть проникнути в дихальні шляхи і спровокувати тим самим летальний результат.

У деяких випадках підвищений блювотний рефлекс може заважати людині проводити будь-які медичні маніпуляції – перевіряти горло при ангіні спеціальної ложечкою або ж елементарно – відвідати стоматолога з метою профілактики або ж для лікування зубів.

Про блювоту

Про блювоту знає кожна людина. Це явище абсолютно неконтрольовано і пов’язано, перш за все, з викидом поглиненої і частково перевареної їжі з шлунка назад в ротову порожнину і відповідно – з неї. У цьому процесі беруть участь м’язи кишечника, які починаються інтенсивно скорочуватися і виштовхувати все те, що людина з’їла.

Управляє блювотним рефлексом наш головний мозок, в якому знаходиться блювотний центр. Блювота може бути спровокована трьома основними факторами – зоровим (людина побачила якийсь предмет, на який у нього відкрилася блювота), смаковим (була вжита їжа, що має неприємний смак), нюхових (навколишній запах спровокував блювоту).

Блювота – це не захворювання, а всього лише реакція людського організму на зовнішні негативні фактори. Але, якщо у людини спостерігається постійна блювота (без оточуючих провокуючих чинників), то в такому випадку рекомендується звернутися до лікаря-гастроентеролога для консультації.

Блювотні маси або ж блювота містить в собі, як правило, не до кінця переварену їжу, кров, слиз і шлунковий сік. Лікарі-гастроентерологи стверджують, що блювота (особливо та, яка виникає часто і турбує людину) є симптомом захворювання. Тому, ігнорувати часті блювотні позиви або ж займатися самолікуванням – не рекомендується.


 

Захворювання як причина рефлексу

Існує ряд захворювань, які можуть спровокувати виникнення блювотного рефлексу у людини. Можливо, на той день, на який ви запланували лікування зубів, у вас був один з цих патологічних станів. Що говорить про те, що спочатку необхідно вилікувати захворювання, а вже потім займатися лікуванням зубів.

У людини може розвинутися блювотний рефлекс з наступних причин:

 • Патологічне підвищення внутрішньочерепного тиску;
 • Підвищення артеріального тиску;
 • Епілепсія;
 • Переживання психологічного характеру;
 • Передозування алкоголем;
 • Порушений обмін речовин;
 • Захворювання органів травлення;
 • Вагітність;
 • Отруєння продуктами харчування або ж хімічними речовинами.

При наявності нездужань або ж явних захворювань на момент лікування ротової порожнини не рекомендується здійснювати будь-які втручання. Якщо ви себе погано відчуваєте, вас нудить, ви вагітні, у вас болить шлунок, підвищений тиск, то не варто ризикувати своїм власним здоров’ям і заподіювати дискомфорт як лікарю-стоматологу, так і собі (в разі, якщо вас вирве при проведенні маніпуляції з хворими зубами).


Чому виникає блювота?

Блювота у будь-якої людини з’являється в момент, коли корінь язика дратується сторонніми предметами. У результаті – відбувається абсолютно нормальна фізіологічна реакція, при якій звільняється шлунок.Чому виникає блювота

Блювоту може спровокувати звичайна чистка зубів або ж будь-які інші маніпуляції в ротовій порожнині, аж до огляду зубів стоматологів та лікування їх відповідно до призначення.

Встановлено, що у деяких пацієнтів блювотний рефлекс в кабінеті лікаря-стоматолога може бути спровокований курінням (яке було перед цим). Так як тютюновий дим складається з безлічі шкідливих хімічних сполук, у людини в кабінеті лікаря-стоматолога може розвинутися блювотний рефлекс.

 

Стоматологічні процедури і блювота

Не всі знають, що навіть звичайна чистка зубів може спровокувати у людини блювотний рефлекс. Причини можуть полягати в тому, що пацієнтові не подобається запах пасти (що і провокує блювоту) або ж її смак.

Крім цього, будь-які механічні маніпуляції в ротовій порожнині (чистка зубів відноситься до механічного впливу) можуть спровокувати блювоту.

Якщо ви найчастіше рвете під час чищення зубів і для вас це є вкрай неприємною процедурою, то в такому випадку обов’язково повідомте про це лікаря-стоматолога. Можливо, ви просто неправильно чистите зуби?

 

Психологічні причини

Деякі з нас настільки сильно бояться відвідин лікаря-стоматолога, що це викликає блювоту. Пацієнтам стає страшно від проведених маніпуляцій, бор-машин або ж виду лікаря. Тому, якщо вам належить відвідування лікаря-стоматолога для лікування зубів, то краще за все заздалегідь морально підготуватися до цієї події.

Проконсультуйтеся з лікарем – можливо вам напередодні лікування прийняти заспокійливі трави або ж ліки?

Лікарі-стоматологи виділяють ще один метод боротьби з підвищеним блювотним рефлексом у їхніх пацієнтів – це додаткове використання анестезуючих (знеболюючих) засобів, які не тільки вводяться в ясна, але також ними можна обробити корінь язика і глотку (що буде перешкоджати виникненню блювотного рефлексу).

Зверніть увагу!
Якщо у вас під час лікування зубів починає рясно виділятися слина, то це може провокувати блювотний рефлекс. Так як слина зазвичай накопичується біля основи язика, це веде за собою утворення блювоти. Заздалегідь попередьте лікаря-стоматолога про те, що вам потрібно вчасно видаляти надлишки слини.

21.08.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)