Вагiтнiсть та захворювання зубiв

Дуже добре, коли вагітність запланована і малюка з нетерпінням чекають всією родиною. У такому випадку у батьків є час підготуватися до цієї події, а саме: заздалегідь відмовитися від вживання спиртного, від паління, пройти необхідні лабораторні дослідження та обстеження у лікарів, у тому числі провести санацію ротової порожнини (лікуваня карієсу і його ускладнень, видалення коренів і зубів, що взагалi не підлягають лікуванню, та лікування захворювань пародонту) у стоматолога обом батькам, наситити організм вітамінами та мікроелементами натурального походження, та ін. При наявності тих чи інших хвороб — підлікуватися. Особливо важливо це зробити до настання вагітності, бо під час вагітності відбувається гормональна перебудова організму і ймовірність загострення різних хвороб – дуже висока, що також стосується уражених карієсом зубів.
В період вагітності у певної кількості жінок виникає запалення ясен, тобто гінгівіт, який необхідно одразу лікувати, щоб зберегти зуби в майбутньому.
Хочемо звернути вашу увагу на те, що карієс, гінгівіт, пародонтит, та інші захворювання зубів та слизової оболонки ротової порожнини — це насамперед інфекція, яка потрапляє в кров і шкодить вашій ще ненародженій дитині. Саме тому профілактичні огляди у стоматолога повинні стати доброю звичкою.

 

Спостереження вагітних жінок у лікаря-стоматолога передбачає проведення:

 • санації порожнини рота при потребі;
 • призначення профілактичних заходів загальної і місцевої дії для запобігання карієсу зубів і захворювань пародонту;
 • призначення дієти за погодженням з лікарями із жіночої консультації;
 • навчання з питань гігієни ротової порожнини, підбір засобів профілактики стоматологічних захворювань.

З метою запобігання розвитку стоматологічних захворювань вагітним жінкам рекомендуємо відвідувати лікаря-стоматолога залежно від термінів вагітності:

 • до двадцяти тижнів вагітності – 1 раз на місяць;
 • від двадцяти до тридцятидвох тижнів вагітності 2 рази на місяць;
 • після тридцятидвох тижнів вагітності 3-4 рази на місяць.

Пам’ятка вагітним!

Від харчування та від стану шлунково-кишкового тракту залежить, чи отримає дитина всі необхідні їй речовини. При недостатній кількості поживних речовин, які надходять з їжею, плід забере ці речовини із вашого організму!

08.12.2015
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)