Як позбутися від лущення шкіри на обличчі у жінки?

 

Жіноча шкіра обличчя трохи відрізняється від чоловічої. В першу чергу, у жінок товщина епідермісу дещо менше, ніж у чоловіків, що робить її більш сприйнятливою до несприятливих факторів зовнішнього середовища (наприклад, вологості, температури повітря, променевому випромінюванню, механічного тертя, миючим, лікарським засобам). Саме через це виникає лущення шкіри на обличчі, та шкіра часто виглядає сухою. Крім того поява цих двох симптомів також пов’язана з тим, що жінки постійно використовують велику кількість різних косметичних засобів для догляду за шкірою обличчя, які можуть містити токсичні для неї інгредієнти.

По-друге, шкіра обличчя у жінок більш чутлива, так як вона забезпечена великою кількістю нервових закінчень, ніж у чоловіків, внаслідок чого на ній періодично виникає не тільки сухість та лущення, а й відчуття печіння, легкого свербіння і незначна болючість. По-третє, шкіра обличчя у жіночої статі може лущитися не тільки на тлі сухої, але і на тлі жирної шкіри. Це пояснюється періодичними гормональними перебудовами, при яких відбувається підвищення рівня андрогенів і зниження прогестерону і естрогену, в результаті чого розвивається себорея (патологічний стан, при якому відзначається надмірна жирність шкіри).


 

 

 

 

Позбуваємось лущення шкіри на обличчі у жінки

Якщо жінка точно впевнена, що лущення шкіри її обличчя з’явилося під впливом несприятливих чинників середовища, то щоб його позбутися, необхідно зробити деякі заходи. По-перше, потрібно якомога більше уникати контакту між шкірою і самим подразником (наприклад, змінити косметику, лікарський препарат, переїхати в іншу кліматичну зону і ін.). Цей захід є найголовнішим, без нього досить важко позбутися повністю від лущення шкіри на обличчі і запобігти його повторному виникненню.

По-друге, слід спробувати зняти верхній (роговий) шар епідермісу, так як саме за рахунок нього і формуються шкірні лусочки на шкірі. Зробити це можна за допомогою спеціальних косметичних засобів (скрабів і пілінгів). Скраби і пілінги випускаються як для сухої, так і для жирної шкіри обличчя. Скраб відрізняється від пілінгу за механізмом і глибині дії. Скраб впливає на шкіру більш грубо і механічно, завдяки жорстким гранулам, що входять до його складу. Він очищає більш поверхневі шари епідермісу. До складу пілінгу зазвичай входять кислоти або ензими (ферменти), які потрапляючи на шкіру, хімічним шляхом розпушують і видаляють шкірні лусочки. Пілінг, як правило, діє набагато глибше, ніж скраб. Скраби не варто застосовувати при наявності у пацієнтки на обличчі гнійничкового висипання, купероза (розширені судини на обличчі), а також при підвищеній схильності шкірного покриву до утворення келоїдних рубців.

По-третє, не менш важливим засобом усунення лущення на шкірі обличчя є обов’язкове використання тоніків після вмивання. Тонік необхідний для зняття несприятливої дії жорсткої, хлорованої води з-під крана на шкіру обличчя. Цей засіб відновлює кислотність шкіри після вмивання, очищає шкіру від залишків миючих засобів (наприклад, мила) і готує її для рівномірного розподілу крему, який буде нанесено надалі на обличчя.

Так як лущення шкіри обличчя у жінки може виникати не тільки під впливом несприятливих факторів, а й внаслідок різних патологій (наприклад, діатезу, мікозу, авітамінозу, себорейного дерматиту, псоріазу, зневоднення, іхтіозу), то слід звернути увагу на характер лущення і оцінити чи присутні інші симптоми, щоб з’ясувати причини лущення шкіри на обличчі. Якщо на шкірі обличчя крім лущення з’являються різні патологічні елементи (гнійники, плями, висип, ерозії та ін.), або воно (лущення) асоціюється з іншими симптомами (наприклад, дратівливістю, запамороченням, головним болем, слабкістю, світлобоязню, кон’юнктивітом і ін.), то слід негайно звернутися за допомогою до лікаря-дерматолога. При виявленні у пацієнтки однієї з патологій шкіри обличчя (наприклад, діатезу, мікозу, авітамінозу, себорейного дерматиту та ін.) їй призначають лікування.

 
До дерматолога слід відправитися на консультацію в наступних випадках:

 • у жінки присутнє дифузне лущення шкіри різних ділянок тіла (обличчя, рук, ніг, спини, грудей і ін.);
 • лущення шкіри обличчя супроводжується сильним свербінням;
 • шкіра обличчя лущиться на тлі яскраво-червоної, набряклої шкіри;
 • в місцях лущення з’являються різноманітні патологічні елементи (плями, ерозії, виразки, тріщини, гнійники і ін.);
 • є осередкове, чітко відмежоване лущення на шкірі обличчя;
 • лущення шкіри супроводжується іншими симптомами (запамороченням, головним болем, нездужанням, болями в суглобах, алергічними реакціями, діареєю, галюцинаціями, паралічами, безсонням і ін.);
 • на шкірі обличчя є злущення, що відрізняються за кольором від решти шкірного покриву;
  лущення локалізується в області шкіри вій, брів, носо-губних складок, волосистої частини голови.
28.02.2017
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)