Чому у жінки виникають болі внизу живота під час або після статевого акту?

 

Болі внизу живота у жінок під час або після статевого акту можуть бути спровоковані такими причинами:

 • особливістю статевого акту;
 • захворюваннями внутрішніх статевих органів.

 

Особливість статевого акту

 

На початку статевого життя у дівчини можуть спостерігатися болі внизу живота під час і після статевого акту. Однак в нормі з часом хворобливі відчуття проходять. Крім болю у дівчат при перших статевих актах можуть з’являтися кров’янисті виділення, які також після закінчення часу зникають.

Хворобливі відчуття внизу живота під час або після статевого акту можуть бути спровоковані недостатнім виробленням природної вагінальної змазки . Відсутність або мізерність змазки веде до того, що під час статевого акту створюється тертя, яке може травмувати слизову оболонку піхви і викликати у жінки хворобливі відчуття.

Іншою причиною, що сприяє розвиткові болів внизу живота під час статевого акту, може стати вагинізм. Вагінізм – це захворювання, що характеризується хворобливим спазмом вагінальних м’язів, що під час статевого акту викликає у жінки почуття дискомфорту і біль внизу живота.

Також важливу роль у виникненні хворобливих відчуттів внизу живота грає невідповідність статевих органів партнерів. Так, наприклад, вузька піхва у жінки і пеніс великих розмірів у чоловіка може привести до розвитку болів. Крім цього важлива і сексуальна поза, яку використовують партнери. Поза, що забезпечує глибоке проникнення, нерідко викликає у жінки появу хворобливих відчуттів внизу живота.

Слід зауважити, що якщо у жінки є алергія на контрацептивні засоби (латексні презервативи, сперміциди) або засоби інтимної гігієни, використання, наприклад, мила перед статевим актом або презерватива під час контакту може призвести до розвитку алергічної реакції. Це спричинить за собою появу таких симптомів як свербіж статевих органів, дискомфорт, хворобливі відчуття під час або після статевого акту.

Щоб знизити або запобігти розвитку болю під час або після статевого акту рекомендується:

 • використовувати лубрикант (мастило) під час статевого акту;
 • використовувати гіпоалергенні засоби (при наявності алергії);
 • виключити використання латексних презервативів і сперміцидів (при наявності алергії);
 • вибирати сексуальні пози, які не викликають хворобливі відчуття.

 

Захворювання внутрішніх статевих органів

 

болі внизу живота після статевого акту

Болі внизу живота у жінок під час або після статевого акту можуть викликати такі гінекологічні захворювання:

Вагиніт. Характеризується запаленням слизової оболонки піхви. Причиною розвитку захворювання є проникнення і розмноження в піхві патогенних мікроорганізмів. Симптомами вагініту є рясні вагінальні виділення серозного або гнійного характеру, свербіж, печіння, а також хворобливі відчуття в піхві і внизу живота, що посилюються під час статевого акту.

Цервіцит. Захворювання, при якому відбувається запалення слизової оболонки шийки матки. Існує екзоцервіцит, при якому вражається вагінальна частина шийки матки і ендоцервіцит, що характеризується запаленням слизової оболонки цервікального каналу шийки матки. У жінки при даному захворюванні спостерігаються такі клінічні ознаки як інтенсивні виділення, свербіж, кров’янисті виділення після закінчення менструації, тягнучі болі внизу живота і промежини, що посилюються під час або після статевого акту. Після статевого акту також можуть спостерігатися незначні кров’янисті виділення.

Ерозія шийки матки. Характеризується патологічним порушенням слизової оболонки шийки матки. Небезпекою ерозії є те, що якщо її не лікувати, існує ризик того, що вона перетворитися в псевдоерозію, при якій спостерігається розростання атипових клітин. Ерозія шийки матки, як правило, протікає безсимптомно. Однак при приєднанні запального процесу (наприклад, цервіцит), а також при раковому переродження у жінки спостерігаються болі тягнучого характеру внизу живота, часте і хворобливе сечовипускання, кров’янисті виділення в міжменструальний період.

Ендометрит. При цьому захворюванні спостерігається запальне ураження слизової оболонки матки. Розвиток ендометриту відбувається внаслідок попадання патогенних агентів в порожнину матки. Симптомами гострого перебігу захворювання є підвищення температури тіла, менструальні кровотечі, рясні виділення і інтенсивні болі внизу живота. Чому болить живіт з правого боку? При хронічному ендометриті вираженість ознак зменшується, нормалізується температура тіла, спостерігаються незначні виділення з піхви і болі внизу живота ниючого характеру, які можуть посилюватися під час статевого акту.

Ендометріоз. Характеризується розростанням тканини ендометрію в інших органах і тканинах. Причиною розвитку даного захворювання можуть стати гормональні порушення, вискоблювання і хірургічні втручання на органах малого таза (наприклад, кесарів розтин). Проявами ендометріозу є рясні і хворобливі менструації, кров’янисті міжменструальні виділення, болі внизу живота, безпліддя. У деяких випадках, у жінки можуть спостерігатися болі під час дефекації і при статевому акті.

Міома матки. Доброякісна пухлина, що утворюється з м’язового шару матки. Міома матки може перебувати під слизовою ендометрія, в міжм’язової просторі, а також під серозною оболонкою. Симптомами міоми є менструальні кровотечі, біль, яка тривалий час не припиняється, тупа і постійна. Хворобливі відчуття стають більш вираженими під час менструації і при статевому контакті.

Рак матки. Злоякісна пухлина, що характеризується безконтрольним розмноженням клітин атипові структури. Рак матки може бути плоскоклітинний і залозистим. У ранні стадії захворювання протікає практичні безсимптомно, пізніше у жінки з’являються виділення різного характеру (наприклад, слизові, кров’янисті, з запахом або без), болі внизу живота. Під час або після статевого контакту хворобливі відчуття посилюються, і спостерігається поява кров’яних виділень.

Аднексит (сальпінгоофорит). Захворювання, що характеризується запаленням маткових труб і яєчників. Причиною розвитку аднекситу є потрапляння в дані органи патогенних мікроорганізмів. Спочатку інфекційні агенти потрапляють в маткові труби, викликаючи їх запалення (сальпінгіт), згодом інфекційний процес поширюється і на яєчники. При гострому аднекситі у жінки спостерігається підвищення температури тіла, напруженість і болючість м’язів живота, загальна слабкість і головний біль. Однак при хронічній формі захворювання температура відсутня, болі стихають і носять ниючий характер. Під час статевого акту хворобливі відчуття стають більш вираженими.

12.06.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)