Рясна менструація – що робити?

 

У кожної жінки менструація протікає абсолютно в різній формі. Тут розуміється початок менструації як такої, її тривалість, велика кількість кров’яних виділень, наявність болів, самопочуття жінки.

Як правило, рясна менструація виникає через спадковості. Тобто, якщо у вашої мами або бабусі були сильні кров’яні виділення при місячних, то найімовірніше вас чекає така ж доля, і від цього ви нікуди не підете.

Але, є і патологічні випадки, при яких жінка відзначає, що в минулому місяці місячні у неї йшли в мізерній кількості, а в цьому – виділення настільки рясні, що доводиться міняти прокладку щогодини.

Що робити при рясних місячних? Чи потрібно цей стан якимось чином лікувати або ж можна обійтися більш посиленою гігієною в цей період? А що робити з неприємними хворобливими відчуттями, які, як правило, супроводжують рясної менструації?

Думка лікаря-гінеколога

Якщо у жінки спостерігається рясне виділення крові під час менструації, то це явище носить назву менорагія. Рясна хвороблива кровотеча при місячних вважається порушенням в жіночому організмі, яке необхідно коригувати.

Нормальний обсяг виділеної рідини під час місячних – це 150 мл (не більше).


 

Симптоми рясних місячних

Якщо у жінки спостерігається рясна менструація, то це може викликати за собою ряд додаткових і не дуже сприятливих симптомів у вигляді:

 • стану підвищеної фізичної та м’язової слабкості;
 • блідість шкірних покривів;
 • стан непритомності або ж близького до нього явища;
 • підвищена стомлюваність;
 • хворобливі неприємні відчуття в нижній частині живота;
 • анемія;

Порушення звичного життєвого укладу – збої в роботі, в побуті.
Звичайно, організм жінки може бути настільки сильним, що ніякої реакції на надмірну втрату крові у нього не буде. Тобто, самопочуття пацієнтки не змінюється. Але, все ж це поодинокі випадки. Як правило, людина досить складно переносить подібну крововтрату.


 

Причини рясних виділень

Рясні виділення під час місячних – це патологія, яка вимагає гінекологічного втручання і певного коригування. Якщо ви бачите, що у вас кілька місяців поспіль виділяється велика кількість крові при менструації, то обов’язково запишіться на прийом до лікаря-гінеколога.

Перша причина рясні місячних – це спадковий фактор. Якщо у ваших родичок по прямій лінії були схожі проблеми з менструацією, то ймовірність того, що у вас буде схожа ситуація – 90%.

Друга поширена причина порушення менструальної функції – це збій в гормональному фоні жінки. Це означає, що рясні менструації виникають в період сильного гормонального збою в організмі – в підлітковому віці, під час початку статевого життя, після народження дитини, в період клімаксу (менопауза). Якщо своєчасно виявити причину рясних виділень у жінки, то тоді цей стан можна буде коригувати медикаментозними препаратами.

Інші причини рясної менструації

Порушення роботи щитовидної залози у вигляді – дифузних змін щитовидки, наявності цукрового діабету, підвищення або ж надлишку гормонів щитовидної залози – все це веде до того, що під час менструації кровотечі будуть більш рясними, ніж зазвичай.

Щоб підтвердити або ж спростувати даний діагноз в обов’язковому порядку потрібно буде відвідати гінеколога і фахівця-ендокринолога.

Запалення і інфікування органів малого таза (яєчників, матки, влагаліща) – все це призводить до того, що місячні йдуть набагато сильніше. Жінці досить переохолодитися або ж неправильно проводити інтимну гігієну, щоб в статевих органах почалися патологічні процеси. У таких випадках, важливо своєчасне звернення до лікаря-гінеколога і призначення відповідного лікування. Якщо відтягувати вирішення проблеми, то запальний процес органів малого тазу може привести до досить серйозних наслідків у вигляді безпліддя.

Додатково, пацієнтці потрібно буде перевіритися на патології шийки матки, порушення функції яєчників, пухлин, кіст в матці і в яєчниках, а також – на ендометріоз. Всі перераховані захворювання прямим чином впливають на перебіг менструації у жінки.
Не забудьте перевірити згортання крові. Якщо у пацієнтки не згортається кров, то в такому випадку менструація проходить дуже болісно і рясно. Згадайте – відразу у вас затягується поріз на тілі або ж ранка?

Наслідки травми органів малого таза, а також нещодавно проведені хірургічні операції в більшості випадків призводять до того, що у жінки збільшується обсяг виділеної крові при місячних.

Коли жінка перебуває в постійному стресі, погано харчується, фізично напружується, то за всім цим слідує порушення природної репродуктивної функції – у жінки збільшується кількість менструальних виділень (в деяких випадках менструація може зовсім пропасти). При нормалізації життєвих, соціальних і емоційних умов обсяг менструальної крові приходить в норму.


 

Як лікувати рясну менструацію?

Самостійно жінка не зможе визначити причину порушення менструальної функції, їй доведеться в обов’язковому порядку звертатися за медичною допомогою до лікаря-гінеколога.Як лікувати рясну менструацію

До лікаря потрібно звернутися відразу ж, якщо ви змінюєте прокладку або ж тампон кожені 1-2 години, а в менструальній крові виявлено велику кількість кров’яних згустків. Рясні місячні – це не норма для жінок, а патологія, яка характеризується рясним крововиливом.

В діагностику патології входить:

 • визначення згортання крові;
 • УЗД органів малого тазу.

У разі гормональної причини виникнення рясних менструацій жінці можуть бути призначені медикаменти гормонального плану з протизаплідним ефектом. Якщо ж кровотеча при менструації безперервна і не зупиняється, то тут потрібно буде вдатися до хірургічного втручання – видалити слизовий шар матки.

19.08.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)