Як позбутися сухої мозолі на ногах?

Щоб позбутися від сухої мозолі на ногах, необхідно зруйнувати і видалити ороговілі шари шкіри. Існує кілька способів лікування сухих мозолів, вибір яких залежить від типу утворень і їх розмірів.

Методами позбавлення від мозолі є:

 • використання спеціальних пластирів;
 • застосування кератолітичних засобів;
 • косметологічне видалення;
 • хірургічне лікування.

 

Використання спеціальних  мозольних пластирів


Застосування Мозольних пластирів показано при зроговінні шкіри середньої тяжкості. Пластир являє собою відрізок матеріалу на клейовій основі, який просочений антисептичними засобами. Найчастіше в якості антисептика виступає саліцилова кислота, яка сприяє ексфоліації шкіри. Також пластир може містити масла для пом’якшення та більш ефективного відшаровування сухої шкіри.
Накладати цей медичний засіб необхідно на область сухий мозолі, оскільки на здоровій шкірі компоненти пластиру можуть викликати подразнення. Перед застосуванням пластиру шкіру необхідно вимити і витерти насухо. Якщо попередньо розпарити мозоль, ефект від використання цього засобу збільшується. Тривалість лікування залежить від розмірів і глибини мозолі і може варіювати від 2 – 3 днів до 2 тижнів.

 

Застосування кератолітичних засобів

Для лікування сухих мозолів на ногах застосовуються кератолітичні препарати. Принцип дії таких засобів грунтується на пом’якшенні і відторгненні рогового шару епідермісу. Такі ліки найчастіше випускаються у формі кремів або гелів. Склад засобів включає в себе кислоти, які роз’їдають мозоль і натуральні компоненти з пом’якшувальною дією. Наносити препарат слід на область мозолі, не зачіпаючи здорової шкіри.

Кератолітичними засобами є:

 • Немозола – містить саліцилову і гліколеву кислоти, ланолін і касторове масло. Засіб розм’якшує суху мозоль і сприяє її відділенню.
 • Супер антімозолін – до складу крему входить молочна кислота і сечовина. Після нанесення суха шкіра без утруднень счищается лопаткою.
 • Зелена планета крем для ніг – виготовлений з молочної кислоти і суміші натуральних масел. М’яко роз’їдає ороговілу тканину.
 • Мозольна настоянка gehwol – містить саліцилову і оцтову кислоти, ментол. Сприяє ексфоліації тканин і виробляє знеболюючий ефект.

 

Косметологічне видалення сухої мозолі

Позбутися від сухої мозолі на ногах можна в косметологічному кабінеті. Ороговілі шари шкКосметологічне видалення мозолііри видаляються педикюрним апаратом. Фахівець, проводить процедуру, зчищує мозоль механічним шляхом за допомогою обертового бура з дрібнозернистою або середньозернистою поверхнею. Даний метод є ефективним при мозолях середніх розмірів.

При сухих мозолях зі стрижнем застосовується метод висвердлювання. Спеціальним інструментом мозоль руйнується і витягується з свого ложа. Після проведення процедури, поглиблення обробляється антисептичним засобом.

 

Хірургічне лікування від сухої мозолі

Оперативне втручання доцільно в тих випадках, коли попереднє лікування не принесло результатів. Найбільш часто хірургічні методи застосовуються для видалення мозолі зі стрижнем.

Способами хірургічного видалення мозолів є:

 • лазеротерапія;
 • кріотерапія;
 • електрокоагуляція;
 • радіохвильова хірургія.

 

Кріотерапія
Цей вид лікування передбачає обробку ороговілих шарів епідермісу рідким азотом. Під впливом цієї речовини тканини мозолі руйнуються і відшаровуються від здорової шкіри. Терапевтична дія азоту полягає в його низькій температурі, яка досягає мінус 195 градусів. Під впливом холоду відбувається різкий спазм судин. Після завершення сеансу шкіра мозолі блідне і через кілька днів відпадає. Даний метод є самим оперативним, так як процедура займає не більше 2 – 3 хвилин.

 

Лазеротерапія
Цей вид лікування передбачає видалення мозолі за допомогою лазера. Процедура проводиться під місцевою анестезією. Ороговілу тканину залежно від типу використовуваного лазера випаровують або коагулюють. Тканина видаляється, а в поглиблення закапується антисептик. Сеанс лазеротерапії займає від 5 до 10 хвилин. Відновлення пошкоджених тканин після цього виду терапії вимагає близько 10 днів.

 

Електрокоагуляція
В ході даної операції область сухий мозолі піддається впливу електричного струму. Під дією тепла ороговілі тканини руйнуються, утворюючи суху скоринку. Згодом суха кірка відторгається, а під нею залишається здорова шкіра.

 

Радіохвильова хірургія
Дана процедура здійснюється за допомогою радіохвильової електромагнітної енергії. Вплив здійснюється безконтактним методом. Радіохвилі викликають випаровування ороговілих шарів шкіри і стрижня мозолі. Метод є безболісним і сприяє швидкому загоєнню тканин.

25.01.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)