Що таке серопозитивний ревматоїдний артрит?

Серопозитивний ревматоїдний артрит означає те, що в крові хворих людей присутній ревматоїдний фактор. Цей підвид ревматоїдного артриту володіє своїми клінічними і прогностичними особливостями. Наявність ревматоїдного фактора оцінюється в користь несприятливого прогнозу.
Ревматоїдним фактором називається вид антитіл, які продукуються самим організмом проти власних імуноглобулінів класу G. Синтезується він клітинами синовіальної оболонки (структурою, що вистилає внутрішню частину суглобової поверхні) суглоба. Потрапляючи в кров, ревматоїдний фактор реагує з імуноглобуліном G і утворює імунний комплекс. Згодом цей комплекс осідає на суглобах і судинах, що живлять цей суглоб. Осівши, імунний комплекс запускає каскад запальних реакцій, які ушкоджують хрящову тканину та інші елементи суглобів.


Ревматоїдний фактор виробляється не тільки при ревматоїдному артриті, але і при ряді інших захворювань. Наприклад, він може свідчити про недавно перенесеної інфекції. Тому певну кількість ревматоїдного фактора може бути присутнім і в нормі. Різниця між позитивним ревматоїдним артритом і нещодавно перенесеною інфекцією полягатиме в кількості цього фактора. Ревматоїдний артрит вважається позитивним, якщо кількість ревматоїдного фактора в крові перевищує більше 25 МО (міжнародних одиниць) в одному мілілітрі. Якщо ж аналіз видає значення менше 25 МО / мл, то тоді аналіз на ревматоїдний фактор вважається негативним.
Необхідно відзначити, що наявність позитивного ревматоїдного фактора (навіть у межах 50 – 100 МО / мл) не є абсолютним індикатором ревматоїдного артриту. Його присутність є лише одним з численних критеріїв, необхідних для постановки діагнозу.

23.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)